Lovosičtí házenkáři vyloupili Jičín

Lovci Lovosice. Foto: Miroslav VintrichLovci Lovosice. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Výborné střetnutí sehráli Lovci v rámci 9. kola mužské extraligy na palubovce házenkářů Jičína. Soupeř, který letos v domácím prostředí dokázal porazit oba finalisty posledního ročníku, nakonec odešel z utkání poražen rozdílem devíti branek.

Lovci vstoupili do utkání velmi odhodlaně a soustředěně. Výsledkem bylo vedení 3:0 v desáté minutě střetnutí, když pozorná obrana Severočechů s navrátivším se brankářem Adamíkem nepropustila za svá záda jedinou branku domácích. Utkání se v další části zcela srovnalo a výsledkem bylo také nerozhodné skóre 5:5 v 18. minutě zápasu. Vyrovnaná byla první polovina až do 26. minuty a stavu 9:9. Závěrečné minuty se ale vydařily lépe našim hráčům, kteří ještě do poločasu dokázali Jičínu odskočit na 12:9. Dařilo se především Miloslavu Sýkorovi, který vstřelil plnou polovinu našich branek.

Po celou druhou půli si Lovci i nadále udržovali dostatečný brankový odstup a vedli nad Jičínem minimálně čtyřbrankovým rozdílem. Vedení narostlo začátkem poslední desetiminutovky na 21:15 a v konečném součtu Lovci zvítězili o 9 gólů 29:20.

V zápase se dařilo Sýkorovi, který se stal s 9 góly nejlepším střelcem Lovosic, po zranění předvedl velmi dobrý výkon brankář Adamík.

Další utkání hrají Lovci v sobotu 25. 11., kdy od 17 hodin přivítají na domácí palubovce ve Sportovní hale Chemik lídra tabulky ze Zubří.

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík 1 – Landa, Kalík 3, Sýkora 9/2, Motl, Bouček 2, Jelínek 1, Bičiště 4, Barth, Klimt 6, Konárik 3, Semerád, Prokop, Karlovec, Malý.

7 m hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 2 – 6, rozhodčí: Baader, Novotný, diváků: 700.