Lovosičtí házenkáři skolili lídra ze Zubří!

Lovci si po zápase vychutnali tradiční děkovačku. Foto: Miroslav VintrichLovci si po zápase vychutnali tradiční děkovačku. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Zápas plný zvratů, tak by se dalo charakterizovat střetnutí desátého kola extraligy házené mužů mezi lovosickými Lovci a vedoucím celkem tabulky ze Zubří.

Ve vynikající atmosféře se v sobotu ve Sportovní hale Chemik odehrál jeden ze šlágrů celého kola, když do Lovosic dorazili i fanoušci Zubří a společně s domácími diváky se postarali o hlučnou atmosféru  vypjatého utkání. Zajímavostí utkání byl i fakt, že domácího trenéra Milana Berku, který se zotavuje po plánované operaci, nahradil na lavičce klubový ředitel Vojtěch Srba.

Úvodní třetina střetnutí byla oboustranně vyrovnaná, prapor Lovců držel úspěšnou střelbou Václav Klimt, který byl autorem 8.-12. branky Lovosic. Sedm minut před koncem byl stav ještě vyrovnaný, závěrečná pasáž se vydařila domácím hráčům, kteří pak odcházeli do šatny s vedením 15:12.

Také o úvodní zápis ve druhém poločase se postaral jeden z Lovců a po brance Miloslava Sýkory to bylo již 16:12 pro Lovosice. Zubří ale kontrovalo čtyřmi brankami v řadě a znovu z toho byl remízový stav 16:16. Prvním zlomem v zápase byl úsek mezi 44.-52. minutou, kdy velmi dobře chytající Orság v brance Zubří nepustil jediný gól a Zubří odskočilo na vedení 23:20. V tu chvíli vzal do svých rukou osud utkání nejlepší extraligový střelec Jiří Motl, který se postaral o pět ze šesti závěrečných branek Lovců a především jeho zásluhou Severočeši dokázali stav zápasu opět otočit a utkání dotáhnout do vítězného konce v poměru 26:24. Svoji roli sehrála i změna obrany z 0:6 na 1:5, která společně s góly Jiřího Motla měla velký podíl na šestém vítězství Lovců v sezóně.

Další střetnutí hrají Lovci v sobotu 2. prosince na palubovce nováčka soutěže Strakonic. Poslední duel v domácí hale je čeká ve středu 6. prosince, kdy ve čtvrtfinále Českého poháru od 17 hodin hostí Hranice. V rámci tohoto utkání Lovosičtí vyzývají fanoušky, aby přinesli na utkání plyšovou hračku. Ty pak 13. prosince hráči společně s dalšími dárky předají dětem v Nemocnici Litoměřice. A bez dárku nezůstanou ani samotní fanoušci, kteří si zakoupí vstupenku na tento zápas. Připraven pro ně bude kalendář na rok 2018.

Komentář ředitele klubu Vojtěcha Srby: “Od začátku zápasu jsme předváděli velmi dobré nasazení a velmi dobrý pohyb v obranné fázi. Dařilo se nám také úspěšně zakončovat v útoku. Střelecky nás v první půli držel Vašek Klimt. Bohužel jsme dělali fatální technické chyby, a i když jich celkově nebylo mnoho, Zubří nás  z nich nekompromisně trestalo. Ve druhé půli soupeř velmi rychle srovnal skóre i díky velmi dobrému výkonu brankáře Orsága. Nás pak navíc postihl střelecký výpadek a Zubří otočilo vývoj zápasu. Změnili jsme obranu na 1:5 až na hranici rizika, díky individuálním schopnostem Boučka a Motla jsme zápas dokázali otočit a i se štěstím jsme urvali cenné vítězství.”

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Landa 1, Kalík, Sýkora 4/1, Motl 10, Bouček 1, Jelínek, Bičiště, Barth, Klimt 8/1, Konárik, Semerád 1, Malý.

7m hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 620.