Lovosičtí házenkáři postoupili do semifinále extraligy

Děkovačka Lovců. Foto: Miroslav Vintrich, Lovci Lovosice
Děkovačka Lovců. Foto: Miroslav Vintrich, Lovci Lovosice

LOVOSICE - Nejdelší čtvrtfinálovou sérii ze všech odehráli házenkáři Lovosic, aby nakonec ve čtvrtém zápase rozhodli o svém postupu mezi elitní čtveřici celků bojující o letošní extraligové medaile.

Reklama

Po nepovedeném sobotním zápase dokázali svěřenci trenéra Berky v neděli navázat na domácí utkání a postoupit do semifinále.

Naprosto odlišný výkon oprotu sobotnímu zápasu podali Lovci proti Kopřivnici v nedělním čtvrtém čtvrtfinálovém zápase.

Od první do poslední minuty byla v jejich hře vidět obrovská bojovnost a obětavost a ty také přinesly kýžené třetí vítězství v sérii. Kopřivnici opět vyšel vstup do zápasu a severočeským házenkářům se po dařilo srovnat až ve 14. minutě (8:8). Lovcům vyšla lépe poslední desetiminutovka první půle, ve které získali až tříbrankový náskok, ale do šaten odcházeli jen s těsným vedením 18:17.

Kopřivnice dokázala zápas během šesti minut otočit a znovu využít střelecké pauzy Lovosických (celkem sedm minut bez branky Lovců). Ve 36. minutě tak domácí vedli po sérii čtyř branek 21:18.

Lovci ale tentokrát dokázali zareagovat a když výborně chytající Adamík pustil za svá záda během osmi minut jedinou branku, znovu získali vedení (23:22). To ze svých rukou již nepustili, když chvílemi vedli i o čtyři branky. Domácí sice znovu dokázali zápas zdramatizovat (29:31), ale konečné slovo patřilo 33. gólu Lovců z rukou Bičištěho.

Po vítězství 33:30 dosáhli Lovci na třetí výhru v sérii a stali se posledními semifinalisty Strabag Rail extraligy. V semifinále je nyní čeká soupeř z Karviné a na úvod dva zápasy na jeho palubovce (28. a 29. dubna). V domácí hale se Lovosice představí v sobotu 5. května a při případném čtvrtém zápasu v neděli 6. května.

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „První zápas bych zhodnotil stručně a jasně: podali jsme strašný výkon od A do Z. Ve druhém utkání jsme od první do poslední vteřiny bojovali, radovali se z každé maličkosti a úspěchu. Bylo vidět, že chceme zápas urvat pro sebe. To co nám chybělo včera, to vše jsme předvedli dnes. Dokázali jsme se dostat i z nepříjemných situací znovu nahoru a v důležitých chvílích nás podržel brankář Adamík. Všichni hráči si zaslouží poděkování.

Máme za sebou dlouhý víkend, protože jsme do Kopřivnice odjížděli již v pátek. Všichni se těšíme domů. Nyní se budeme snažit co nejlépe připravit na Karvinou a pokusit se v jejich prostředí urvat zápas pro sebe. Jsem rád, že nemáme před sebou páté střetnutí a budeme mít volnější hlavu. Středeční utkání by pro nás bylo z hlediska psychiky i fyzických sil hodně vyčerpávající.“

Vojtěch Srba, ředitel HK FCC Město Lovosice: „Přístup všech od první do poslední minuty byl diametrálně odlišný od všech předcházejících zápasů a z toho máme největší radost. Všichni doufáme, že budeme v tomto výkonu a nasazení pokračovat i v dalších duelech, která nás teď čekají.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Landa, Sýkora 4/1, Motl 6, Stach, Bouček 4, Jelínek, Bičiště 4, Klimt 10, Konárik, Semerád, Hrdlička L., Malý 5.

7m hody: 7/6 – 2/1, vyloučení: 2 – 1, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 680.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře