Lovosičtí házenkáři mohou doma rozhodnout o postupu do semifinále

Vojtěch Srba. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Vojtěch Srba. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Házenkáři Lovosic našli v závěru března skvělou formu. A během krátkého časového úseku dosáhli na dva úspěchy, z nichž jeden je naprosto nečekaný.

Reklama

Nejprve získali Český pohár po finálovém dramatu s Hranicemi na Moravě, posléze vyhráli dva čtvrtfinálové duely play-off extraligy na půdě favorizované Dukly Praha. A s velkou nadějí na postup vzhlížejí k dalšímu zápasu, který se bude hrát v sobotu 4. dubna 2015 v lovosické hale.

Triumf v Českém poháru vlil házenkářům Lovosic nevídanou energii do žil. Přesvědčili se o tom, že se v tuzemském prostředí dá uspět proti jakémukoli soupeři. V paměti tak zůstane nejen třígólová výhra z Hranic, ale i následná dvougólová prohra v odvetě.

„Přitom jsme prožívali smíšené pocity. Na jednu stranu jsem byl rád, že jsme vybojovali pohárovou trofej. Je to výborná bilance. Zároveň mě mrzelo, jak jsme ztratili slibný náskok. Vůbec nemuselo dojít k tomu, aby rozhodoval sedmimetrový hod v poslední vteřině zápasu,“ zmínil trenér Vladimír Šuma infarktovou koncovku druhého finálového duelu se šťastným koncem pro Lovosice.

Hned po pohárovém klání se Lovosičtí přeorientovali na extraligu. A z Prahy si přivezli dvě vítězství, což je příjemná statistika. Vždyť Dukla nastupovala do čtvrtfinále z pozice třetího celku po základní části, kdežto Lovosičtí byli „až“ šestí! Jenže i v házené je play-off takříkajíc novou soutěží, v níž se smazávají rozdíly z předchozího průběhu sezóny.

„Když jedete nejprve ven, přejete si zpravidla aspoň jedno ze dvou utkání vyhrát, abyste pak měli doma dobré výchozí postavení pro další zápasy. To byl i náš záměr. Nejen, že jsme jej splnili, ale i překročili. Dvě výhry jsou vynikající,“ oddechl si sportovní ředitel lovosického klubu Vojtěch Srba.

V průběhu sezóny bylo cílem družstva hlavně se dostat do extraligového play-off, tedy do první osmičky. A v ní být co možná nejvýš, aby tým hned na úvod nenarazil třeba na vítěze základní části, jímž je Plzeň.

Nakonec na Lovosice vyšla Dukla Praha. A momentálně mají Lovosičtí tři pokusy na to, aby Duklu ještě aspoň jednou porazili a postoupili do semifinále. Za stavu 2:0 na zápasy ve čtvrtfinálové sérii mohou udělat rozhodující krok už v sobotu 4. dubna.

V lovosické hale utkání začne v netypický  čas - už v 9.55 hodin! Pokud severočeský tým zvítězí, série končí. V opačném případě by se hrál hned v neděli 5. dubna opět v Lovosicích další zápas.

„Pokusíme se sérii uzavřít co nejdříve. A k tomu potřebujeme i podporu diváků. Nechceme ale podlehnout předčasné euforii. Házená je nevyzpytatelná, o čemž jsme se už mnohokrát přesvědčili. Nic to ale nemění na tom, že naším cílem je postup do semifinále,“ podotkl Vojtěch Srba.

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří: Frýdek-Místek-Plzeň, Brno-Hranice, Karviná-Zubří.

ČTĚTE:  Házenkáři Lovosic slaví. Získali Český pohár

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře