Lovosický brankář Artur Adamík zažíval po finále nadšení i zklamání

Artur Adamík. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Artur Adamík. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Také v házené platí, že základem a předpokladem úspěšné hry družstva musí být spolehlivé výkony brankáře. V Lovosicích plní roli jedničky v brance Artur Adamík. Byl oporou týmu, který získal stříbro v extralize a už předtím vybojoval prvenství v Českém poháru.

Reklama

Když si promítnete finálovou sérii play-off s Plzní, převládá ve vás nadšení z druhého místa, nebo zklamání „jen“ z extraligové stříbrné medaile?

Mísí se ve mně oba pocity. Z pohledu celé házenkářské sezóny jsme spokojeni, ale pokud jde o samotné finále, určitě hned po posledním zápase se nás zmocnily rozpaky. Především z toho, že je konec našich nadějí na případný ještě větší úspěch.

Jaká byla lovosická cesta na druhý extraligový stupínek?

Museli jsme se vyrovnat s nepovedeným startem do sezóny. Soutěž byla dlouhá a naštěstí jsme dokázali předvádět solidní házenou. Po základní části jsme byli až šestí a ještě s odřenýma ušima. Kvalita soupeřů v play-off rostla. Na pražskou Duklu jsme si věřili, potom jsme šli na KP Brno. V prvních dvou semifinálových zápasech jsme nepodali optimální výkon, ale doma jsme vývoj otočili a pak jsme vyhráli i v Brně, kde se rozhodovalo o postupujícím. S Plzní jsme si přáli dotáhnout finálovou sérii do čtvrtého zápasu, což se nepovedlo.

V plzeňské brance dominoval 45letý Radek Motlík. Jaké to je nastupovat proti tak zkušenému brankářskému kolegovi?

Mezi námi je rozdíl dvaceti let. Radek Motlík má bohaté zkušenosti nejen z Česka, ale i z ciziny. Přitom já působím v lize tři roky, takže se mám od každého brankáře a Radka Motlíka zvlášť co učit.

Kdo byl tahounem lovosického družstva?

Jirka Motl a Honza Landa. Tvoříme však jednolitý celek. A věřím, že budeme mít pořád herní kvalitu. Přijdou snad i posily, nechte se překvapit.

Dopřejete si volno po sezóně?

Nejprve jsme oslavili druhé místo. Máme za sebou hodně odehraných zápasů a odpočinek potřebujeme. A předpokládám, že v kádru zůstanu. Se sportovním ředitelem jsme domluveni na další smlouvě.

ČTĚTE:  S jídlem roste chuť, řekl lovosický házenkář Tomáš Hes po druhém místě v extralize

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře