Lovcům se nedařilo, body odvezl Frýdek-Místek

Lovcům se v 8. kole extraligy proti Frýdku-Místku nepodařilo bodovat. Foto: Miroslav Vintrich
Lovcům se v 8. kole extraligy proti Frýdku-Místku nepodařilo bodovat. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Ani napodruhé se lovosickým házenkářům nepodařilo porazit v základní části extraligy soupeře z Frýdku-Místku. Ten se tak po loňském vítězství v závěru sezóny mohl radovat znovu ze dvou bodů ze Sportovní haly Chemik.

Reklama

Stejně jako po minulém zápase s Kopřivnicí, ve kterém trenér Lovců Milan Berka prorokoval vyrovnané utkání, i tentokrát se bohužel pro Lovosice slova jejich kouče vyplnila. Zkušený tým Frýdku-Místku, zatím v lize spíše trápící se, zabral a veze si z Lovosic vítězství 31:28.

Zápas byl vyrovnaný jen v samém začátku, kdy Michael Konárik v 6. minutě srovnával na 5:5. Ale na dlouhé minuty to bylo naposledy, kdy diváci viděli vyrovnané skóre. Následoval sedmiminutový střelecký půst, ve kterém se našim házenkářům nepodařilo skórovat, naopak nadšeně hrající soupeř dokázal vsítit hned čtyři branky (13. minuta 5:9). Od té doby již Lovci jen marně dotahovali vedení Frýdku-Místku. Lovosickám se nedařilo v obraně a ani v útoku neprokazovali jistotu ve střelbě. I přesto se jim ale podařilo ještě do poločasu náskok soupeře zkorigovat na rozdíl jediné branky 16:17.

Začátek druhého poločasu vypadal lépe, když to byli naopak Lovci, kdo nepovolil moravskému týmu šest minut skórovat. Díky tomu otočili domácí vývoj utkání ve svůj prospěch (22:20 ve 43. minutě). Ale znovu přišel výpadek a tentokrát to byli Lovci, kdo byl bez gólu dlouhých deset minut. Toho soupeř dokonale využil a vybudoval si znovu výraznější náskok (51. minuta 22:26). I přes veškerou snahu a závěrečnou osobní obranu na všechny hráče ale Lovosičtí nezískali v sobotním utkání 8. kola házenkářské extraligy ani bod.

Trenérský souboj dvou odchovanců Lovosic, Milana Berky na domácí straně a Miloslava Krahulíka na straně Frýdku-Místku, přinesl Lovcům druhou porážku na domácí palubovce v letošní sezóně.

Extraliga bude pro Lovosice pokračovat v sobotu 18. listopadu, kdy v 18 hodin nastoupí proti Jičínu v jeho hale. Již ve středu 15. listopadu ale Lovci hrají osmifinále Českého poháru, ve kterém od 18 hodin v hale Chemik přivítají extraligového soupeře ze Strakonic.

Komentář trenéra Milana Berky: “Utkání se mi hodnotí špatně, protože jsme doma ztratili další dva body. Musím samozřejmě poblahopřát soupeři, hrál trpělivě, zatímco my jsme nebyli důslední v obraně. S tím korespondoval i výkon brankářů, kterým se dnes nedařilo. V konečném efektu jsme utkání ale prohráli v útoku, rozhodně si nemůžeme dovolit zahodit čtyři sedmičky. V jediné chvíli, kdy jsme dokázali utkání otočit, pak nedáme sedmičku, náskok a v přesilové hře uděláme prorážení. Celý úsek jsme prohráli 0:5 a prakticky bylo po zápase. Hlavní rozdíl byl v tom, že soupeř dokázal střelecké příležitosti proměnit, zatímco nám se to nedařilo.”

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Gebur – Landa 1, Kalík, Sýkora 1, Motl 8/3, Bouček 3, Jelínek 2, Bičiště 6, Barth, Klimt 3, Konárik 4, Semerád, Prokop, Kopáč, Malý.

7m hody: 7/4 – 2/2, vyloučení: 2 – 3 (přímá ČK Gřešek), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 769.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře