Lovci v Karviné neuspěli, doma budou bojovat o prodloužení série

LOVOSICE - Ani v jednom z víkendových zápasů semifinále na palubovce HCB Karviná nebyli Lovci Lovosice úspěšní a v domácím prostředí se tak o prvním květnovém víkendu budou snažit odvrátit konec série.

1. utkání semifinále: HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice 28:25 (14:12)

Především první utkání semifinále ukázalo, jak důležité může být pro konečný výsledek domácí prostředí. Úvodní duel rozhodovali maličkosti a lépe se v detailech nakonec dařilo Karviné.

Karviná dokázala od začátku držet vedení na svojí straně. Dvakrát se jí v prvním poločase povedlo odskočit na výraznější brankový rozdíl (8:3, 10:7), aby v samém závěru první půle dokázali Lovci snížit na rozdíl jediné branky (13:12). V poslední sekundě ale stanovil závěrečný účet po třiceti minutách pivot Piatek a Karviná tak do šaten odcházela za stavu 14:12.

V úvodu druhého poločasu se Lovcům po dvou slepených brankách Motla podařilo srovnat stav na 15:15. Vzápětí byl ale stejný hráč vyloučen na dvě minuty a Karviná přesilovky využila k získání vedení 17:15. Ve 39. minutě domácí vedli již 20:16, ale když poctivě pracující obrana v součinnosti s brankářem Adamíkem povolila soupeři v rozmezí 39.-49. minuty jen dva góly, otočili Lovci stav zápasu na 23:22 v jejich prospěch. Karivná znovu srovnala, abychom v 52. minutě měli šanci ze sedmičky znovu převážit vedení na naši stranu. Bohužel Sýkora z nařízeného hodu trefil pouze břevno a když jsme v dalším útoku vyprodukovali technickou chybu, využil nabídnuté šance soupeř. Dlouhých osm minut pak Lovci nevstřelili gól a nakonec v prvním utkání podlehli po statečném výkonu 25:28.

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Franc 3, Landa, Sýkora 2, Motl 7, Stach, Bouček 4, Jelínek 2, Bičiště, Klimt 6, Konárik, Semerád, Hrdlička L., Malý 1.

7m hody: 5/5 – 2/0, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 802.

2. utkání semifinále: HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice 24:18 (10:11)

Do druhého utkání šli Lovosičtí oslabeni o nejlepšího extraligového střelce Jiřího Motla, který sice na krátký úsek zápasu nastoupil na hřiště, ale zranění ve druhém poločase jej ze hry distancovalo úplně.

Začátek utkání byl lepší ze strany Severočechů a soustředěný výkon přinesl vedení 4:2 (8. minuta). Hned v úvodu je ale postihl střelecký výpadek v trvání deseti minut a Karviná otočila skóre na 6:4. Do 23. minuty si pak soupeř udržoval třígólový náskok. Lovcům skvěle vyšla závěrečná pasáž mezi 24.-30. minutou střetnutí, kterou vyhráli 5:1 a celkově pak dosáhli na vítězný první poločas v poměru 11:10.

I úvod druhé půle vyzněl dobře pro Lovce, ve výborném výkonu pokračoval brankář Adamík a ve 36. minutě jsme vedli po gólu Sýkory 14:12. Osmnáct minut bez vstřelené branky (s minimem střeleckých příležitostí) rozhodlo o osudu druhého zápasu. Karviná přidala sedm branek v řadě, na které jsme dokázali odpovědět až v 54. minutě gólem Boučka na 19:15. Na další korekci ve skóre již Lovci neměli síly a ve druhém zápase podlehli Karviné 18:24.

Série se za stavu 0:2 přesouvá do Lovosic, kde budou Lovci v sobotu 5. května od 17 hodin bojovat o její prodloužení min. do neděle.

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, Sýkora 4, Motl 1, Stach, Bouček 4, Jelínek 3/1, Bičiště, Klimt 1, Konárik, Semerád, Hrdlička L., Malý 5.

7m hody: 1/0 – 1/1, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 894.