Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Plzeňský Poloz střílí sedmičku proti lovosickému Hrdličkovi. Foto: Hynek Sladký
Plzeňský Poloz střílí sedmičku proti lovosickému Hrdličkovi. Foto: Hynek Sladký

LOVOSICE - Na „povinné“ vítězství dosáhli lovosičtí házenkáři v utkání 16. kola proti lídrovi tabulky z Plzně. Těžké utkání především po stránce mentální přípravy hráčů čekalo v neděli dopoledne na Lovce v Plzni.

Reklama

Té vypadlo již minulý týden z důvodu zranění trio nejlepších střelců (bratři Tonarové, Stehlík), ke kterým se v průběhu týdne přidal i obranář Fořt.

Okleštěná sestava soupeře zvyšovala šance na vítězství Severočechů, na druhou stranu také zvyšovala tlak na povinnost výhry. Vždyť Lovci na soupeře z Plzně nevyzráli už 16 vzájemných utkání v extralize!

Začátek a vlastně téměř celý zápas ale nebyl pro Lovce vůbec jednoduchý, jak by se mohlo zdát z konečného výsledku zápasu. Prvních deset minut patřilo soupeři, který si vypracoval tříbrankové vedení 6:3.

Lovosičtí házenkáři šli poprvé do vedení v 17. minutě střetnutí, kdy třetím gólem v řadě otáčel skóre nejlepší střelec Lovců Jiří Motl. Plzeň dokázala hned v zápětí zareagovat a srovnat Ondřejem Šafránkem, ale stav 8:8 byl posledním vyrovnaným v celém utkání. Ještě do poločasu Lovci dokázali domácím znovu odskočit a to i díky brance Klimta v posledních vteřinách hrací doby.

Ve druhé půli narostl náskok hostů až na čtyři góly, ale Plzeň se především zásluhou Ivanceva dokázala vrátit zpět do hry. Ten nejprve přiblížil domácí na rozdíl dvou gólů po úspěšné dorážce svého sedmimetrového hodu, o chvíli později pak snižoval na 20:21 z prostoru spojky.

Jednobrankové vedení svítilo na ukazateli ještě ve 48. minutě (21:22). O všem rozhodl úsek mezi 49.-57. minutou, který Lovci vyhráli poměrem 6:0 a definitivně tak rozhodli o tom, že i čtvrté letošní utkání pro ně skončilo vítězstvím.

Další zápas hrají Lovci v domácím prostředí, když v sobotu 24. února od 17 hodin hostí velmi silnou Karvinou. Ta je v našlapané tabulce o jediný bod za nimi a bude se tak fakticky hrát o čtyři body.

Komentář trenéra Milana Berky: „Jsme velice rádi za dva body. Dostali jsme se do situace, kdy bylo hráčům nejtěžší naformátovat do zápasu hlavu, protože jsme samozřejmě věděli o velkém oslabení Plzně. O to horší pro nás bylo udržet koncentraci na utkání a hlavně si nemyslet, že vše v zápase půjde samo od sebe. To jsme naštěstí dokázali, i když na začátku Plzeň dokázala získat vedení. Pořád jsme se snažili zůstat koncentrovaní na to, co jsme si před utkáním řekli. Z naší strany jsme odehráli výborný zápas v obraně a v každém poločase nás důležitými zákroky podrželi brankáři. Krizový moment přišel ve druhé půli, kdy se Plzeň dokázala přiblížit na rozdíl jediné branky, ale pak naštěstí přišla naše branková šňůra a utkání jsme zvládli.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Landa 2, Sýkora 3, Motl 10/2, Bouček 3, Jelínek, Bičiště 2, Barth, Klimt 5, Semerád, Prokop, Karlovec, Hrdlička L., Malý 4.

7m hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 520.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře