Lovci půjdou do play-off jdou nejhůře ze třetího místa

Lovosický JIří Bouček v akci. Foto: Miroslav VintrichLovosický JIří Bouček v akci. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Předehrávka 22. kola Strabag Rail extraligy otevřely ve středu dva duely: Plzně s Brnem a také zápas lovosických Lovců proti Strakonicím.

Lovci zvládli poslední potřebný krok a mohou se těšit z umístění v horní čtyřce týmů. Po vítězství nad Strakonicemi v posledním kole skončí v tabulce po základní části nejhůře třetí a to jim zaručuje začátek čtvrtfinálové série v domácím prostředí.

Cesta k dílčímu cíli ale nebyla vůbec jednoduchá. V prvním poločase Lovci dokázali Strakonicím odskočit i na rozdíl čtyř branek (12:8 v 18. minutě), ale soupeř dokázal vždy kontrovat a pár sekund před koncem po pěkné akci Strakonic a brance Samka byl stav 19:18. Takovým rozdílem také skončila první půle.

V té druhé se Lovosickám podařil nástup a po sérii pěti branek v řadě ve 43. minutě vedli 27:21. O pět minut později to bylo 31:25 a zdálo se, že Lovci směřují jasně za vítězstvím. Bojovný soupeř ale dokázal v dalších minutách eliminovat domácí střelce, přišlo několik dobrých zákroků brankáře Jareše a Strakonice se v 53. minutě znovu dotáhly na jednobrankový rozdíl (31:30).

V tu chvíli zavelel do útoku lovosický střelec Motl, který vstřelil tři góly v řadě a pomohl tak Lovcům získat zpět uklidňující náskok. Lovosice nakonec svého soupeře porazily 38:31 a mohly se tak radovat ze zisku dvou bodů, které jim zajistily nejhůře 3. místo do play-off.

O soupeři Lovců pro čtvrtfinále se rozhodne v pátek, kdy se 22. kolo dohrává. Jisté je, že čtvrtfinálovou sérii zahájí v domácím prostředí, a to 14. a 15. dubna.

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Pro nás to byl podle očekávání těžký zápas. I když jsou Strakonice poslední, tak se prezentují velice bojovnou a dobrou házenou. Bohužel nám v první půli chyběla agresivita v obraně, což byla naše přednost v předchozích duelech s tímto soupeřem. Dnes jsme nedokázali donutit dobrou obranou soupeře k chybám. Ze začátku vůbec nespolupracovala obrana a brankář, i proto jsme dostali v první půli osmnáct branek. I celkových třicet jedna je hodně. S touto činností nejsem spokojen. Ale splnili jsme hlavní cíl v podobě dvou bodů, zápas nebyl rozhodně jednoduchý. Jsem rád, že už teď víme, že budeme nejhůře třetí. Teď se těšíme na odpočinek a po Velikonocích se začneme připravovat na play-off.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, Sýkora 8/2, Motl 9, Stach, Bouček 4, Jelínek 3, Bičiště, Klimt 7, Konárik, Semerád, Karlovec, Hrdlička L., Malý 7.

7m hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Kozler, Zych, diváků: 490.