Lovci první zápas v roce 2018 vyhráli v Hranicích

Lovci Lovosice při oddechovém čase. Foto: Miroslav Vintrich
Lovci Lovosice při oddechovém čase. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - První extraligové kolo po šestitýdenní pauze vyplněné úspěšnou účastí na evropském šampionátu, kde svými výkony pomohl k 6. místu i lovosický Jan Landa, čekalo v neděli Lovce Lovosice v Hranicích.

Reklama

Protrápený první poločas a branka po čase z poslední devítky, ale také osmibranková šňůra Lovců ve druhé půli. I to se událo ve 14. kole extraligy mužů, ve kterém Lovci vybojovali výhru.

První poločas se nesl především v duchu nedůrazné obrany Lovosic. Soupeř se celkem bez problémů dostával do dobrých střeleckých šancí, několikrát Severočechy zachránila tyč a ve druhé části první půle pak také dobré zákroky Adamíka v brance. V obraně se Lovosickým nedařilo a v útoku často dělali technické chyby. Ty umožnily soupeři jednoduché branky z první a druhé vlny rychlého protiútoku. Vedení bylo povětšinou na straně Hranic (6:3, 12:10), Lovcům se podařilo srovnat až v závěrečné pětiminutovce, kdy dokonce překlopili výsledek na svou stranu (13:14). V samém závěru byl proti nim nařízen devítimetrový hod, který již po čase proměnil přesnou střelou Tomáš Bechný a poločas tak skončil nerozhodně 14:14.

Vyrovnaný byl také úvod druhé půle. Ve 37. minutě vedly Hranice 17:16 po brance jejich nejlepšího střelce Marka Tůmy. V úseku mezi 38. – 48. minutou ale Lovci soupeři výbornou defenzívou nepovolili ani jednou skórovat, za to jim se podařila šňůra osmi branek v řadě a tento úsek rozhodl o výsledku utkání (48. minuta 17:24). Závěrečná část utkání již byla znovu vyrovnaná a soupeř ji nakonec vyhrál poměrem 6:2, nic to ale nezměnilo na dalších dvou bodech pro Lovosice, které z Hranic vezou výhru 27:24.

Komentář Milana Berky, trenéra HK FCC Město Lovosice: “Dnes jsme si dokázali, jak umíme pracovat pro tým a jeden pro druhého. Ve druhém poločase se nám dařilo v obraně a od stavu 17:17 jsme soupeři deset minut nepovolili vstřelit branku. To byl zlomový úsek zápasu. Děkujeme celému týmu za předvedený výkon.”

První domácí zápas čeká lovosické házenkáře v hale Chemik už v sobotu 10. února od 17 hodin proti Novému Veselí.

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Landa 2, Sýkora 3, Motl 8, Bouček 5, Jelínek, Bičiště 2, Klimt 1, Semerád, Karlovec, Hrdlička L. 1, Malý 5.

7m hody: 3/2 – 0, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Bubeníček, Petruška, diváků: 250.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře