Lovci potvrdili na palubovce Strakonic dobrou formu

Lovci na palubovce nováčka ze Strakonic nezaváhali. Foto: Miroslav VintrichLovci na palubovce nováčka ze Strakonic nezaváhali. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Sedmou výhru v letošní sezóně si připsali na své konto házenkáři Lovosic, kteří v sobotu nastoupili v rámci 11. kola mužské nejvyšší soutěže proti nováčkovi soutěže ze Strakonic.

Potvrdit domácí vítězství nad Zubřím, to bylo hlavním cílem Lovců. A cíl se jim podařilo splnit na výtečnou, když Strakonice porazili rozdílem patnácti branek.

Domácí tvrz odolávala do 8. minuty, kdy dvě branky Strakonic v řadě znamenaly vedení domácích hráčů 5:4. Zbytek prvního poločasu již ale patřil lovosickým házenkářům, spolehlivě chytal brankář Adamík a v útoku se dařilo rozložit palebnou sílu na celou sestavu. Dvě minuty před koncem první půle vedli Lovci 15:11, aby v závěru první půle svoje vedení navýšili na 18:11.

V podobném duchu pokračoval i druhý poločas a ve 39. minutě narostlo vedení Lovců na rozdíl deseti branek (24:14). Zápas se pak již jen dohrával, když Lovosice nepřipustily zdramatizování utkání a naopak ještě navýšily na konečných 36:21.

Již ve středu 6. prosince hrají Lovci úvodní duel čtvrtfinále Českého poháru, kdy od 17 hodin hostí tým Hranic. Pro každého platícího diváka čeká tradiční předvánoční dárek v podobě nástěnného kalendáře Lovců pro rok 2018. Zároveň v tomto utkání proběhne sbírka plyšáků pro děti v Nemocnici Litoměřice. Lovci tedy vyzývají fanoušky, aby s sebou vzali na zápas nějakého plyšáka, který jim leží doma a potěšili tak děti, které musí trávit čas v nemocnici.

Komentář po utkání, Vojtěch Srba, ředitel HK FCC Město Lovosice: „V dnešním utkání rozhodla naše produktivita, kdy jsme měli vysokou úspěšnost střelby. Hlavně v prvním poločase nás zlobila obrana, která nefungovala tak jako v předchozích zápasech. V tu chvíli nás několikrát podržel brankář Adamík, který nám dodal klid do dalšího průběhu. V závěru prvního poločasu jsme pak získali rozhodující náskok. Postupně se do hry dostali všichni hráči, i tak se nám podařilo udržet tempo utkání a vysokou produktivitu. Výsledek je pro domácí možná až krutý.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Hrdlička – Landa, Kalík 2/1, Sýkora 6/1, Motl 5, Bouček 3, Jelínek 3, Bičiště 3, Barth 1, Klimt 4, Konárik 1, Semerád, Malý 8.

7m hody: 4/4 – 2/2, vyloučení: 2 – 6, rozhodčí: Friedel, Kučerka, diváků: 400.