Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé

Lovci Lovosice ani podruhé v této sezóně nevyzráli na Frýdek-Místek.Foto: Miroslav Vintrich
Lovci Lovosice ani podruhé v této sezóně nevyzráli na Frýdek-Místek.Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Ani druhé vzájemné utkání s celkem Frýdku-Místku nepřineslo Lovcům kýžený bodový zisk. Poprvé v roce 2018 tak Lovosičtí své extraligové utkání prohráli.

Reklama

Zápas, ve kterém si chtěli udržet postavení na 2. místě extraligové tabulky. Utkání, ve kterém chtěli nechat zapomenout na nevydařený zápas s Frýdkem-Místkem v domácí hale. Střetnutí, které mělo být další v řadě zápasů roku 2018, ve kterém Lovci nenaleznou přemožitele.

Nic z toho se nepovedlo a i podruhé v letošní sezóně odešli Severočeši ze souboje s Pepinem poraženi. Frýdek-Místek se tak stal jediným týmem, který je dokázal porazit v obou vzájemných duelech základní části.

Již začátek utkání měl být zdviženým varovným prstem. Na vedení Frýdku 2:0 Lovci ještě dokázali zareagovat (3:2), následovala ale pětibranková šňůra domácích, kterou nezastavil ani první oddechový čas hostů v zápase v 11. minutě střetnutí.

Zatímco domácí až moc lehce překonávali lovosickou obranu i brankáře, Lovci gólmana domácích ostřelovali spíše z uctivé vzdálenosti a po nepřipravených útočných akcích. Jiskru naděje se podařilo vykřesat ve 21.minutě, kdy si za stavu 10:8 musel vybrat svůj oddechový čas v zápase také trenér Jiří Kekrt.

Po něm se znovu rozběhl brankostroj Frýdku-Místku, kterému svěřenci trenéra Berky nedokázali čelit a soupeř znovu odskočil již na 15:8. V poločase pak svítil na ukazateli stav 16:11.

Druhá půle nepřinesla žádný závažný obrat ze strany Lovosických. K pěti technickým chybám z první půle přidali dalších osm a když už se zdálo, že by mohli utkání zdramatizovat (např. 25:22 v 50. minutě), znovu chybovali nebo nedokázali proměnit. Na prvné prohře Lovců v roce 2018 již nic nezměnila ani osobní hra, kterou v posledních minutách vůči soupeři praktikovali a která přinesla již jen zkorigování na konečných 32:29.

Díky tomu, že Karviná dokázala bodovat v Jičíně, odsunula Lovosice sobotní prohra v kombinaci s výhrou Karviné na třetí příčku v tabulce. V té mají stejný bodový zisk jako Dukla Praha, ale lepší vzájemnou bilanci.

Komentář ředitele klubu Vojtěcha Srby: “Od začátku jsme tahali za kratší konec a v zápase jsme se jednoznačně nebyli schopní prosazovat z prostoru spojek. Neuspěli jsme ani v defenzivní činnost, k čemuž nepřispěli ani výkony našich brankářů ve srovnání s domácím gólmanem. S ohledem na význam, který pro nás toto utkání mělo, jsou pro mne obrovským zklamáním hned dvě věci: chybějící a nezbytná součinnost hráčů na lavičce s hráči, kteří jsou na hřišti. A také to, že jsme kolektivně podali hodně podprůměrný výkon. Prohráli jsme dnes po zásluze a musíme se na další utkání s Jičínem dát rychle dohromady, protože pro zachování pozice v první čtyřce v něm musíme zvítězit.”

Další utkání hrají Lovci v domácím prostředí, když 17. března přivítají od 17 hodin tým Jičína.

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Franc, Sýkora, Landa, Sýkora 3, Motl 14/7, Stach, Bouček 5, Jelínek 1, Bičiště, Barth, Klimt 1, Konárik, Semerád, Hrdlička L., Malý 5.

7m hody: 2/1 – 7/7, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Blanar, Haramul, diváků: 421.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře