Lovci na palubovce pražské Dukly vyválčili bod

Lovci Lovosice při oddechovém čase. Foto: Miroslav VintrichLovci Lovosice při oddechovém čase. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Drama do posledních sekund s konečnou dělbou bodů pro obě strany, tak by se dal charakterizovat sobotní šlágr extraligy mezi Lovci Lovosice a obhájcem titulu Duklou Praha.

Vyrovnané střetnutí od první do poslední minuty, emoce, vyloučení, drama a skvělá atmosféra na obou stranách fanouškovských táborů. To jsou hlavní body sobotního duelu Lovců v Praze proti Dukle Praha.

Utkání bylo hodně rychlé a zcela vyrovnané, každému z týmů se podařilo v průběhu první půle odskočit (12. minuta 8:5 pro Duklu a 29. minuta 16:14 pro Lovce), aby po třiceti minutách Lovci vedli 17:15. Výborný první poločas odehráli lovosický Miloslav Sýkora, který šestkrát dokázal překonat domácího brankáře, u Dukly to byl Vojtěch Patzel, který za záda Adamíka nasázel dokonce ještě o branku více.

Po brance Boučka ve 32. minutě vedli Lovci již o tři góly (15:18), ale čtyři rychlé branky Dukly v řadě otočily utkání ve prospěch Pražanů. Další minuty přinesly dokonalé drama a střídání branek na obou stranách.

Zlom přišel od 48. minuty, kdy se Lovcům nedařilo Duklu ubránit a z jejich strany naopak přišlo zbrklejší zakončení. Dukla toho využila a tři minuty před koncem vedla 29:26. V tu chvíli to se ziskem bodů nevypadalo růžově, ale Lovci i za neutuchající podpory fanoušků zatnuli zuby a brankami Boučka a Landy se dokázali znovu vrátit do zápasu.

Minutu před koncem byla odpískána sedmička pro Duklu, k míči se postavil její tvůrce hry Jakub Sviták, ale v důležitém momentu zcela přestřelil branku. Lovcům tak zbývalo nějakých 30 sekund na vyrovnání. Akci dohrávali do pravého křídla, kde naskakoval Lukáš Malý. V náskoku došlo ke střetu s dobíhajícím Patzelem, po kterém na palubovce zůstali ležet oba hráči.

K odpískané sedmičce se postavil nejlepší střelec Severočechů Sýkora a k radosti lovosické lavičky i fanoušků sedmičku proměnil. Závěrečná akce Dukly již branku nepřinesla a oba týmy se tak rozešly smírně po výsledku 30:30.

Komentář Vojtěcha Srby, ředitele klubu HK FCC Město Lovosice: “Od začátku bylo k vidění bojovné utkání. My jsme nedokázali eliminovat spolupráci soupeřových spojek a pivota Reichla, k tomu se přidalo neproměnění několika velmi dobrých šancí a Dukla tak získala tříbrankové vedení. Podařilo se nám hru zpřesnit a stav utkání do konce první půle otočit. Ani ve druhé půli nám nefungovala komunikace v obraně a Dukla otočila vývoj ve svůj prospěch. Nám se podařilo hru srovnat, ale v závěru i díky našim oslabením a lepšímu řešením přesilové hry Dukla získala větší vedení. Dokázali jsme ale vyrovnat a remíza je pro oba týmy zasloužená a pro nás samozřejmě cenná.”

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Landa 3, Kalík, Sýkora 10/1, Motl, Bouček 5, Jelínek 2, Bičiště 2, Klimt 4/1, Konárik 1, Semerád 1, Karlovec, Malý 2.

7m hody: 5/3 – 3/2, vyloučení: 3 (ČK přímá Patzel) – 7, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 390.