Lovci Lovosice po roce znovu ve Final 4 Českého poháru!

Lovci Lovosice při oddechovém čase. Foto: Miroslav VintrichLovci Lovosice při oddechovém čase. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Odvetné střetnutí čtvrtfinále Českého poháru zvládli lovosičtí házenkáři skvěle. Nejen že uhájili tříbrankový náskok z prvního zápasu, ale dokázali zvítězit také v odvetě. Po roce tak budou mít šanci na finálovém turnaji obhájit vítězství v Českém poháru.

Střetnutí v Hranicích začali Lovci dvěma brankami v řadě a vedením 2:0, ale zbytek první půle byl zcela vyrovnaný. Dva góly Indráka znamenaly srovnání na 2:2. Lovci byli ve zbylých minutách vždy o branku vpředu, ale domácím se vydařila přesilová hra po vyloučení Lukáše Malého a ve 28. minutě otočili stav na 11:9 ve svůj prospěch. Následoval náš oddechový čas a po něm jsme znovu dokázali zápas znovu srovnat. Již po uplynutí řádné hrací doby byl nařízen devítimetrový hod, ze kterého se dokázal prosadit Tomáš Bechný a do šaten tak Hranice odcházely s jednobrankovým vedením 12:11.

Druhý poločas zvládli severočeští házenkáři skvěle a ve 37. minutě vedli 17:13,  v součtu tedy již o sedm branek. O deset minut později svítil na ukazateli stav 15:22 a Lovci tak již kráčeli do finálové čtyřky Českého poháru. V zápase, ve kterém dostali příležitost všichni hráči naší sestavy, Lovosičtí zvítězili 30:23 a v lednu se tak mohou těšit na finálový turnaj, který se uskuteční poslední lednový víkend v Chebu.

Komentář po utkání, Vojtěch Srba, ředitel klubu HK FCC Město Lovosice: “Od začátku nám fungovala obrana. Bohužel nás brzdila útočná fáze, kdy jsme nebyli schopni proměnit dobré střelecké příležitosti a celkově jsme měli nízkou úspěšnost střelby. Ve druhé půli jsme výrazně zlepšili přechod do rychlého útoku a během deseti minut jsme rozhodli o osudu utkání. Do zápasu se postupně zapojili všichni naši hráči a všichni předvedli solidní výkon. Máme radost, že se nám znovu po roce podařilo probojovat do Final 4.”

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Landa 1, Kalík 2, Sýkora 8/1, Bouček 1, Jelínek, Bičiště 5, Klimt 2, Konárik 3, Semerád 1, Karlovec 5, Malý 2.

7m hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 3 (přímá ČK Zemánek) – 4, rozhodčí: Hanák, Pavlíček, diváků: 161.