Loučení s publikem se nám nepovedlo, uznal jablonecký Jan Kopic po prohře

Jablonecký fotbalista Jan Kopic. Foto: archiv FK Baumit JablonecJablonecký fotbalista Jan Kopic. Foto: archiv FK Baumit Jablonec

Jablonec n/N. - Ani v předposledním kole Gambrinus ligy nenapravili fotbalisté Baumitu Jablonec rozpačité dojmy z předchozího průběhu jara. Naopak, prohra 1:2 s týmem Bohemians Praha 1905 jen potvrdila velký útlum jabloneckého mužstva.

Přitom domácí vedli 1:0 a zdálo se, že si bez větších problémů připíší další bodový příspěvěk. Jenže přišli i o remízu a srazil je rozhodující inkasovaný gól v první minutě nastavení, po němž hned následoval konec zápasu.

Jablonecký záložník Jan Kopic nehledal výmluvy po nepovedeném výkonu celého mužstva. "První poločas byl z naší strany docela dobrý. Kontrolovali jsme průběh, ale pak se obrázek změnil. Po obrátce jsme už nebyli aktivní a soupeř nás za to potrestal," vystihl dění na trávníku. Hráči Bohemians Praha 1905 postupně zvýšili úsilí a nedovolili domácím, aby byli častěji u míče. Takže po utkání zavládlo na stadiónu zklamání, alespoň co se týče jabloneckého tábora. Naopak Pražané jásali.

"Chtěli jsme se rozloučit s fanoušky, s končícím trenérem Skuhravým i domácím prostředím samozřejmě vítězstvím. A pochopitelně jsme toužili vyhrát i sami pro sebe. Jsme zklamaní, že se z toho nic nepovedlo," uznal Kopic.

Pravý obránce Antonín Fantiš si všiml, že soupeř spoléhal hlavně na bojovnost. "Dali do hry srdíčko, což se dalo čekat. Ale bylo by divné, kdyby Pražané v boji o záchranu nedřeli od první do poslední minuty. Věděli jsme, že Bohemka za nepříznivého stavu půjde dopředu. Měli jsme si na to dát pozor, přitom jsme druhou půli prohospodařili. Je hrozné, že jsme dostali gól v nastavení," mínil fotbalista, který se v poslední době přesunul v sestavě z útoku do defenzivy.

"Zvykám si na jiný post, ale už jsem nastoupil na kraji obrany potřetí," upřesnil Fantiš po porážce od Bohemky.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

» Další zprávy z regionu Jablonecko

Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority
Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá
Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice

Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl
Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení? Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení?
Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode