Ljevakovič dirigoval výhru Teplic nad Jabloncem z pozice stopera. Fyzicky to bylo těžké, uznal

Admir Ljevakovič. Foto: archiv FK Teplice/fkteplice.cz
Admir Ljevakovič. Foto: archiv FK Teplice/fkteplice.cz

TEPLICE - Fotbalisté Teplic si připsali cenný skalp Jablonce v rámci severočeského derby, když v utkání 15. kola první fotbalové ligy zvítězili 1:0. Tepličtí si tak upevnili šestou pozici v tabulce. Na vítězství nad Jabloncem se podílel i zkušený Admir Ljevakovič, který utkání strávil netradičně na pozici středního obránce.

Reklama

Porazili jste Jablonec 1:0 a upevnili si 6. místo v tabulce. Můžete si oddechnout vzhledem k tomu, že po těžkém startu sezóny nyní dorážíte na širší špičku soutěže?

Musím pochválit celý mančaft. Měli jsme sice pasáže hry, ve kterých to nebylo dobré, ale nakonec jsme si tři body zasloužili. Jsme rádi za vítězství.

Nastoupil jste nezvykle na pozici středního obránce. Jak utkání hodnotíte z pozice stopera?

V ostrém zápase jsem hrál poprvé na pozici stopera, ale už jsem si to vyzkoušel dvakrát v přípravě. Trošku jsem se toho bál, byl jsem zraněný, nějakou dobu netrénoval, takže jsem nevěděl, zda to zvládnu fyzicky. Jste vzadu, za vámi už je jen brankář, takže kdybych chyboval, zavánělo by to inkasovaným gólem. Snažil jsem se hrát jednodušše a moc to nekomplikovat. Ale asi tři rozehrávky se mi nepovedly. Naštěstí jsme nedostali gól.

Bylo pro vás těžší hrát na pozici stopera, než v záloze, kde se pohybujete běžně?

Těžko říct. Na postu defenzivního záložníka rád zajíždím do soubojů. V obraně jich bylo také hodně a bolelo to. Chodil jsem do soubojů s Doležalem, s kterým to bylo tvrdé.

Daří se vám také hrát bez obdržených žlutých karet. Ukáznil jste se?

Je fakt, že si na to dávám pozor a snažím se žlutou kartu nedostat. I rozhodčí se mě ptal: "Ljeva, co se děje?" (smích). Narážel tím na fakt, že už několik zápasů hraju bez obdržené karty. Alespoň se mi daří hrát pravidelně a nemusím chybět kvůli disciplinárním trestům. V soubojích jsem brzo, umoudřil jsem se, s kondičním trenérem se mi také zlepšila kondice, takže jsem v soubojích dříve a hraju zatím bez faulů.

V tabulce jste na 6. místě. Může být tým s podzimní částí spokojený?

S šestým místem jsme spokojení. Sice jsme prohrávali častěji doma, ale zase se nám daří venku. Takže máme takovou vyrovnanou bilanci. Nyní hrajeme na Spartě a pokusíme se tam nějaký bod urvat. Bylo důležité odehrát podzim úspěšně, abychom měli klidnou zimní přestávku. Hrajeme týmově a snad se nám podaří překvapit ještě na Letné.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře