Litvínovu hrozí baráž, asistent trenéra Weissmann už skončil

Archivní snímek. Foto: achiv HC Verva Litvínov
Archivní snímek. Foto: achiv HC Verva Litvínov

Litvínov - Hokejisté HC Verva Litvínov neprožívají vůbec dobré období. Prohráli klíčový zápas s Karlovými Vary 1:4 a klesli na poslední místo v tabulce. Na předposlední Zlín ztrácí dva body.

Reklama

Mizerná situace už vyústila ke změně na trenérském postu. Hlavní kouč Radim Rulík ale zůstává, o uvolnění z funkce požádal jeho asistent Ondřej Weissmann. Ten se v poslední době také znelíbil fanouškům, kteří žádali jeho odvolání.

Litvínov tak reaguje na krizi, kterou úřadujícího mistra postihla. Zatímco na jaře 2015 Verva slavila mistrovský titul, nyní jí reálně hrozí pád do baráže. Ještě ale nikdy se nestalo, aby mistr ligy v následující sezóně sestoupil.

Generální manažer Robert Kysela po nedělní porážce s Karlovými Vary, které se také utápí u dna tabulky, slíbil změny. "Vzniklou situaci dál řešíme," okomentoval po konci asistenta Weissmanna.

Po zisku titulu sice tým opustily hlavní opory jako brankář Pavel Francouz a útočníci Jakub Petružálek s Martinem Ručinským. Přesto nikdo nečekal, že by pád tradičního účastníka hokejové extraligy měl být tak velký. Nehledě na to, že Francouze nahradil brankář Janus ze Sparty a i přes herní bídu ukazuje, že na brankářském postu hlavní problém nebude.

Manažer Kysela v prohlášení doplnil. "Snažíme se už nějakou dobu s Jirkou Šlégrem někoho přivést, oživit tým, výměnou nebo i posílením, do obrany i útoku, ale zatím se nám to nepovedlo. Hráč také musí chtít do Litvínova jít a jeho klub musí chtít našeho hráče. A všechny celky se bojí baráže, takže nám zrovna pomáhat nechtějí. A když někoho přivedeme, tak to musí být hráč do prvních dvou formací."

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře