Litvínovští hokejisté překonali hranici stovky bodů v extralize

Hokejisté Litvínova. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hokejisté Litvínova. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litvínov - Nevídaným způsobem zvládli hokejisté Vervy Litvínov základní část extraligy. Nejen, že se prakticky po celý její průběh drželi v popředí tabulky, ale v závěru svoje vynikající výkony ještě vystupňovali a s velkým přehledem vybojovali druhé místo. A to s nepatrnou ztrátou na Oceláře Třinec, největšího favorita soutěže. V Litvínově se tak těší na první kolo play-off, které odstartuje 13. března 2015.

Reklama

Litvínovští předváděli nejen pohledný a útočný hokej, ale dominovali i v defenzivní činnosti. Jejich taktická hra v obranné fázi, založená na perfektním počínání brankáře Pavla Francouze, často dostávala soupeře do úzkých.

Třeba při severočeském derby v Liberci, kde domácí Bílí Tygři nutně potřebovali vyhrát, udržel gólman Litvínova čisté konto. A to byl jen jeden příklad z mnoha. „Litvínovští jsou v pohodě, praktikují vyvážený styl a jejich organizovaný hokej má hlavu a patu a moc těžko se překonává,“ vystihl například liberecký trenér Filip Pešán sílu druhého celku tabulky.

Fakt, že Litvínovští nepřipustili možnost, aby je ohrozily Kometa Brno a Sparta Praha ze třetí a čtvrté příčky tabulky, svědčí o vnitřní síle i herní jistotě hokejistů HC Verva. „Až do konce základní části jsme chtěli udělat maximum pro úspěšné umístění. Ale že nasbíráme přes stovku bodů v tak náročné soutěži, to jsme ani v nejmenším nemohli předpokládat,“ uznal trenér Radim Rulík, že litvínovská realita předčila očekávání.

Kromě brankářské hvězdy Pavla Francouze má Litvínov velkou přednost i v útočném pojetí. Viktor Hübl, Martin Ručinský, František Lukeš, Peter Jánský, Jakub Petružálek i další hráči táhli ofenzivu a svými góly i asistencemi se postarali o vítězná tažení mužstva.

Extraliga se nyní rozdělila na úspěšné a neúspěšné celky. Prvních šest v tabulce postoupilo přímo do čtvrtfinále play-off. Další dva účastníky určí teprve předkolo play-off, které hrají čtyři mužstva od sedmé do desáté příčky. Pro dva vyřazené sezóna následně skončí.

Ovšem jedenáctý Liberec, dvanácté Karlovy Vary, třináctá Olomouc a poslední Slavia Praha musí absolvovat neoblíbenou skupinu play-out. Nejslabší dvojice půjde do baráže proti dvěma nejlepším týmům první ligy. Z toho plyne, že hokejová sezóna bude ještě dlouhá.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře