Litvínovští dali jen dva góly, ale mají tři body

Hokej v Litvínově. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hokej v Litvínově. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Tři body, dvě vstřelené a tři obdržené branky. Taková je bilance hokejistů Litvínova po dvou odehraných zápasech v novém ročníku extraligy.

Reklama

Fakt, že hráči severočeského celku dali prozatím vůbec nejméně gólů ze všech účastníků soutěže, je nepříjemný, přesto mužstvu patří desátá příčka tabulky. Bodově jsou na tom hůř Brno, Zlín, Pardubice a Kladno.

Šlégr ocenil atmosféru

V Litvínově byl velký zájem o první zápas s Kometou Brno. Není divu, Kometa patří k favoritům extraligy a přijela na sever Čech s několika posilami. Přesto dokázali Litvínovští udržet soupeře na uzdě.

Trenér Jiří Šlégr si moc cenil výhry 2:1. „Fantastická atmosféra, plný stadion. Taková premiéra s vítězstvím je vždycky povzbuzením. Pro oba týmy to byl specifický zápas, přece jen je to začátek sezony a nikdo nechce na úvod prohrát. Bojuje se naplno,“ uvažoval litvínovský kouč.

Šlégra potěšil přístup hráčů k utkání. „Nezměrná bojovnost byla základem. Přesně tak jsme si to říkali před zápasem. Když hrají dva rovnocenní soupeři, důležitým faktorem je trpělivost. I díky ní jsme to zvládli,“ pokýval hlavou.

V Plzni bez efektu

Druhý zápas v Plzni, to už byl jiný příběh. Litvínovští vyšli nejen bodově, ale i střelecky naprázdno. Prohra 0:2 sice nevypadá hrozivě, ale to je malá útěcha. Jestliže chtějí protivníci uhlídat plzeňskou ofenzivu, musí eliminovat především hvězdnou dvojici Gulaš-Mertl. Nepřekvapilo, že právě tento tandem zařídil výhru Západočechů.

„O výkonnosti Plzně jsme věděli. Pár dní předtím dala na Spartě šest gólů. I když tam prohrála 6:7 v prodloužení, ukázala velkou kvalitu,“ uznal Šlégr. Hodně sil stála litvínovské hokejisty hra v oslabení. „Strávili jsme na trestné lavici v podstatě jednu třetinu,“ litoval trenér toho, že jeho tým měl deset vyloučených hráčů.

Poučit se ze zápasu v Plzni se chtějí Litvínovští už v nejbližším domácím duelu s Pardubicemi v pátek 20. září. Východočeši v extralize ještě nebodovali, o to s větším zaujetím a úsilím nastoupí zřejmě v Litvínově. Pardubičtí během léta posílili kádr o hráče zvučných jmen jako jsou Jan Kolář, Robert Kousal, Radoslav Tybor i další.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře