Litvínovský Soukup má být brankářskou oporou Slovanu Ústí. Podaří se mu to?

Vzájemné utkání mezi Ústím a Chomutovem. Foto: Karel Dvořáček/Sporty ÚstíVzájemné utkání mezi Ústím a Chomutovem. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí

Ústí n/L. - V minulé sezóně dotáhl brankář Michael Petrásek hokejisty Slovanu Ústí nad Labem do čtvrtfinále play-off. Jeho dobrých výkon si všiml mistr české extraligy z Litvínova a zlákal jej do svých řad. Nadešla otázka: Kdo Petráska v Ústí nahradí?

Reklama

Ústečtí diváci byli zyvklí na zvučná brankářská jména ve svém oblíbeném týmu: Pavel Francouz, Zdeněk Orct, dříve dokonce i Roman Málek. V posledním ročníku si brankoviště podmanil Michael Petrásek.

Místo něj zamířil do Ústí Jakub Soukup. Litvínovský jedenadvacetiletý brankář  nyní bude sbírat zkušenosti v Ústí. A soudě podle přípravy a úvodního ligového kola WSM ligy (1. liga) proti Mostu by si v Ústí mohl počínat úspěšně.

"Znám ho od 2. třídy, je snaživý, má to v hlavě srovnané a chce jít cestou Pavla Francouze, který se přes Ústí dostal až do KHL," řekl o Soukupovi asistent trenéra Slovanu Tomáš Mareš.

A pocity samotného Jakuba Soukupa po úvodním zápase sezóny s Mostem (3:1)? "Chtěli jsme sezónu začít domácím vítězstvím, což se nám povedlo a za to jsme rádi. Bylo to vyrovnané utkání, naštěstí jsme ho strhli na svou stranu. Angažmá v Ústí si užívám, máme dobrou partu. Jen je škoda, že v přípravě se nám zranilo mnoho hráčů, ale už se dávají postupně do kupy, takže bychom měli být v sezóně silní. Uvidíme, až se Vlčák vrátí, pak asi trenéři určí pozici brankářů," popisuje Soukup.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře