Litvínovský Soukup má být brankářskou oporou Slovanu Ústí. Podaří se mu to?

Vzájemné utkání mezi Ústím a Chomutovem. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí
Vzájemné utkání mezi Ústím a Chomutovem. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí

Ústí n/L. - V minulé sezóně dotáhl brankář Michael Petrásek hokejisty Slovanu Ústí nad Labem do čtvrtfinále play-off. Jeho dobrých výkon si všiml mistr české extraligy z Litvínova a zlákal jej do svých řad. Nadešla otázka: Kdo Petráska v Ústí nahradí?

Reklama

Ústečtí diváci byli zyvklí na zvučná brankářská jména ve svém oblíbeném týmu: Pavel Francouz, Zdeněk Orct, dříve dokonce i Roman Málek. V posledním ročníku si brankoviště podmanil Michael Petrásek.

Místo něj zamířil do Ústí Jakub Soukup. Litvínovský jedenadvacetiletý brankář  nyní bude sbírat zkušenosti v Ústí. A soudě podle přípravy a úvodního ligového kola WSM ligy (1. liga) proti Mostu by si v Ústí mohl počínat úspěšně.

"Znám ho od 2. třídy, je snaživý, má to v hlavě srovnané a chce jít cestou Pavla Francouze, který se přes Ústí dostal až do KHL," řekl o Soukupovi asistent trenéra Slovanu Tomáš Mareš.

A pocity samotného Jakuba Soukupa po úvodním zápase sezóny s Mostem (3:1)? "Chtěli jsme sezónu začít domácím vítězstvím, což se nám povedlo a za to jsme rádi. Bylo to vyrovnané utkání, naštěstí jsme ho strhli na svou stranu. Angažmá v Ústí si užívám, máme dobrou partu. Jen je škoda, že v přípravě se nám zranilo mnoho hráčů, ale už se dávají postupně do kupy, takže bychom měli být v sezóně silní. Uvidíme, až se Vlčák vrátí, pak asi trenéři určí pozici brankářů," popisuje Soukup.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře