Litvínovský Matoušek se vrátil na led po zranění. Přes jeho dobrý výkon Verva s Hanáky padla

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Hokejisté Litvínova po dvou vítězných zápasech narazili v domácím prostředí. Nestačili na Olomouc po výsledku 0:3. Hanáci se probudili v pravý čas, protože po debaklu 0:10 v Plzni vyhráli hned další dva následující zápasy - nad Libercem i Litvínovem shodně 3:0.

Reklama

V neděli to Litvínovu v domácím utkání proti Olomouci příliš nešlo. „Z naší strany to nebyl dobrý výkon. Ze začátku utkání nám vázl pohyb. Hráči Olomouce byli v každé situaci krok před námi. Měli jsme i světlé momenty, ale nešly nám nohy, a to asi rozhodlo,“ soudil litvínovský forvard Tomáš Matoušek.

Proč Litvínovu chyběl větší pohyb, bylo otázkou. Verva sice nehrála v pátek odložený zápas se Spartou, na to se ale Matoušek vymlouvat nechtěl. "Objektivní důvod neznám. Každý zápas musíme bojovat nas sto procent a tentokrát jsme prohráli," pokrčil rameny mistr minulého ročníku slovenské extraligy s Bánskou Bystricou.

„Hráli jsme komplikovaně, vázl nám pohyb a soupeř nám toho moc nedovolil,“ pokračoval ve výčtu faktů utkání pětadvacetiletý útočník a účastník posledního světového šampionátu.

Slovenský forvard nastoupil v nové sezóně k prvnímu ostrému soutěžnímu startu. „Samozřejmě první zápas by si člověk představoval jako vítězný. V první třetině jsem pociťoval herní deficit, pak už to bylo lepší. Pro mě je ale důležitý úspěch mužstva a ten nepřišel,“ litoval Matoušek.

Matouškova čtvrtá formace se v utkání jevila jako nejaktivnější. „Hrál jsem tvrdě, což mám rád, byly tam nějaké hity. Ani naše lajna ale nehrála tak dobře, nedali jsme gól a prohráli,“ zůstával útočník kritický.

„Spoluhráči z formace jsou výborní. Po zranění se cítím už fajn,“ dodal Matoušek.

Litvínov nyní čekají tři zápasy na ledech soupeřů, a to ve Zlíně, v Třinci a Mladé Boleslavi. Doma se představí až v neděli 1. října v derby proti Chomutovu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře