Litvínovský brankář Pavel Francouz odchází do Ruska

Pavel Francouz. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Pavel Francouz. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litvínov - Hokejový Litvínov přichází o jednu ze svých hvězd a výrazného strůjce letošního mistrovského titulu v extralize. Brankář Pavel Francouz, který byl klíčovou postavou mužstva od začátku sezóny až po famózní výkony v play-off gradující finálovou sérií s Třincem, odchází do Ruska.

Reklama

Podle zveřejněných informací podepsal Pavel Francouz tříletou smlouvu s klubem Traktor Čeljabinsk, účastníkem Kontinentální hokejové ligy. Potvrdily se tak odhady, že právě tento klub projevil o českého brankáře největší zájem. Odchod vynikajícího gólmana do zahraničí se dal očekávat, protože česká extraliga přece jen nemůže nabídnout nejlepším hráčům takové podmínky jako například zmíněná KHL.

Pavel Francouz je odchovancem plzeňského hokeje. Ze západočeského týmu přišel do Slovanu Ústí nad Labem, kde se stal oporou tamního prvoligového celku. A poté zamířil do Litvínova, což byla pro něj i severočeský hokej skvělá příležitost k tomu, aby naplno prokázal svoje umění v extralize.

Vypracoval se do pozice jasné litvínovské jedničky v brance, v roce 2014 si odbyl i premiéru v české reprezentaci. Na letošním mistrovství světa v Praze a Ostravě se však nepředstaví ani v roli člena širšího kádru českého národního týmu, protože se nevešel do nominace tří brankářů (přednost dostali Pavelec, Salák, Jakub Kovář).

Francouz má v českém hokeji výborné renomé nejen kvůli sportovním výkonům, ale i vstřícnému a skromnému vystupování. Proto ani nepřekvapilo, že byl v novinářských anketách vyhlášen nejlepším gólmanem Tipsport extraligy a nejlepším hráčem v play-off vůbec.

Co se týče Francouzovy perspektivy, měl by mít v Čeljabinsku garantovaný post brankáře číslo jedna. Ruský klub si od něj slibuje, že pomůže hokejistům Traktoru k postupu do play-off Kontinentální hokejové ligy.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře