Litvínovskou mizérii zatím kouč přežije. Inzerát Vervy: Hledá se útočník

Michael Petrásek v brance Vervy během duelu v Chomutově. Foto: Ladislav Chlíbek
Michael Petrásek v brance Vervy během duelu v Chomutově. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Sedm porážek v řadě a obskurních dvanáct vstřelených gólů v deseti zápasech. V Litvínově bijí na poplach. Po posledním zápase s Pardubicemi, ve kterém Verva nedala gól v zápase, ani v samostatných nájezdech si Severočeši vyvěsili na klubové stránky inzerát, ve kterém hledají až tři nové útočníky a jednoho obránce.

Reklama

 

V Jihlavě Verva vstřelila jediný gól, doma proti Pardubicím žádný, a to se gólman Východočechů Klouček zase tolik nepředřel. Ačkoli obrana fungovala a brankář chemiků Michael Petrásek vychytal třetí čisté konto v sezóně, v kabině dobrá nálada být nemohla.

Gólman Petrásek si v zápasovém hodnocení nebral servítky, nebyl spokojen se střeleckou nemohoucností jeho spoluhráčů a komentář okořenil i značně nepublikovatelným výrazem.

I kouč Radim Rulík ví, že v útočné fázi je s týmem něco špatně. "Je to křečovité, chybí lehkost v zakončení a klid. Ovlivňuje to i hlava. Děláme vše, aby se situace zlepšila. Mužstvo by ale také potřebovalo posílit," sdělil trenér Vervy na tiskové konferenci po nedělním utkání s Pardubicemi.

Nyní začalo konat i vedení klubu, které vyvěsilo na klubový web prohlášení:

"Určitě vás (fanoušky) zajímá, jak celou situaci řešíme. Vedení klubu v těchto dnech vyhodnocuje možná řešení. V první fázi se změny budou týkat hráčského kádru. Produktivita týmu je žalostná a s tím je potřeba urychleně něco dělat. Momentálně jednáme o příchodu dvou až tří útočníků a jednoho obránce. Nejsou vyloučeny ani další změny."

Podle této verze zatím trenéři Vervy mohou být v klidu a změny čekají hráčské osazenstvo. Ostatně Radim Rulík získal pro Litvínov historický titul v roce 2015 a o jeho nesporných trenérských kvalitách není pochyb. Byla by škoda se zbytečně unáhlit. Jak praví známé klišé, sezóna je dlouhá, a lze předpokládat, že Litvínov během ročníku narazí na přijatelnější období.

Ale domácí zápasy navštěvuje i zkušený lodivod Vladimír Kýhos, který je litvínovským srdcařem a už několikrát "černožluté" na lavičce vedl. Že by si už zapisoval jak Vervu dostat na vítěznou vlnu?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře