Litvínov zradila koncovka, Olomouci nedal gól. Příště bude hájit třetí místo ve Zlíně

Na archivním snímku oba bratři Hanzlové v litvínovském dresu. Foto: Ladislav Chlíbek
Na archivním snímku oba bratři Hanzlové v litvínovském dresu. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Ve 40. kole hokejové Tipsport extraligy Litvínov překvapivě neuspěl na domácím ledě s podceňovanou Olomoucí, které podlehl 0:3. Ačkoli Chemici stále drží v tabulce třetí místo, musí se ohlížet i na soupeře pod sebou. O přímý postup do čtvrtfinále play-off budou ještě v poslední čtvrtině základní části muset tvrdě bojovat.

Reklama

Litvínovu se na Olomouc dlouhodobě tolik nedaří. Už na podzim v prvním domácím vzájemném klání Litvínov zachraňoval zápas s Olomoucí v prodloužení. Tentokrát nedal ani gól.

"Měli jsme hodně přesilovek, vypracovali si řadu šancí, ale nic tam nepadlo. Zklamala nás koncovka," smutnil litvínovský obránce Filip Pavlík.

Litvínovská Verva jindy nemá se střílením gólů problém, v letošní sezóně jich zaznamenala rovnou stovku. Tentokrát branku Mory ale začaroval slovenský gólman Branislav Konrád. Ten v utkání pokryl devětadvacet střel domácích.

"Zápas se nám nepovedl. Nebyli jsme produktivní a postupem času jsme v koncovce padali do větší a větší letargie. Hráči bojovali, ale nestačilo. Olomouc si výhru pohlídala, k lepšímu výsledku bychom museli podat kvalitnější výkon," dodal trenér Chemiků Radim Rulík.

Verva si může spravit chuť v neděli, kdy za asistence kamer České televize nastoupí ve Zlíně.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře