Litvínov vyhrál osm zápasů v řadě, obránce Tomáš Pavelka si cení formy týmu

Momentka z utkání Litvínov - Olomouc. Foto: archiv HC Verva Litvínov
Momentka z utkání Litvínov - Olomouc. Foto: archiv HC Verva Litvínov

LITVÍNOV - Hokejisté Vervy Litvínov si připsali osmé vítězství v řadě! Díky vítězné sérii se drží na 3. místě extraligové tabulky. Proti Olomouci měli v pátek už namále, prohrávali o dvě branky. Nakonec dokázali vývoj utkání otočit a zvítězili 3:2 po nájezdech. Za obratem zavelel obránce Tomáš Pavelka, který vstřelil první gól Vervy. "Nyní se už těšíme na venkovní duel ve Zlíně," předesílá mladý litvínovský zadák.

Reklama

Vzhledem k průběhu zápasu, kdy jste prohrávali o dva góly, dva získané body berete?

Všemi deseti samozřejmě. V první třetině jsme vůbec nehráli podle našich představ a dostali dva góly. Nakonec jsme dokázali vyrovnat a urvat druhý bod v nájezdech, takže jsme za bod navíc rádi.

Čím si vysvětlujete špatnou první třetinu, kterou jste prohráli 0:2?

Olomouc nás přebruslovala, byla první na puku a dostávala se ke střelám. Soupeř měl více šancí. Od druhé třetiny jsme se ale zlepšili a nakonec zápas převážili na naši stranu.

Vyhráli jste tedy pět domácích zápasů v řadě...

Kdyby nám to před sérií domácích duelů řekl, že vyhrajeme tři nebo čtyři utkání, určitě bychom to brali. A nakonec jsme jich vyhráli pět. Postupem času byla chuť do domácích zápasů větší a větší, a pět výher samozřejmě bereme (úsměv).

Jaký jste měli režim, když jste tolik utkání hráli na domácím stadionu?

Bylo to jiné, než když pravidelně střídáte domácí a venkovní utkání. Pořád jsme se museli koncentrovat na hru na domácím stadionu. Přece jen příprava na domácí utkání je trochu jiná. Ale zvládli jsme to. Nakonec už se těšíme i na zápas venku, takže nyní jedeme do Zlína.

Pamatujete někdy takovou šňůru pěti domácích zápasů?

To si nepamatuji, to se mi nestalo ani v mládeži. Leda že bych hrál v NHL, kde jsou série domácích duelů a pak venkovní tripy (smích).

Kromě toho jste si připsali osmou výhru v řadě. Co říkáte takové bilanci?

Poslední tři ze čtyř zápasů byly dvoubodové, takže z toho nemůžeme juchat. Nyní musíme urvat nějaké zápasy venku a udržet se v tabulce nahoře. Nyní jsme třetí, což je příjemné. Z loňska jsem zvyklý, že se na tabulku dívám od spodních pozic. Ale je to samozřejmě příjemné.

Před sezónou jste chtěli být v postupové desítce, můžete mít nyní vyšší ambice?

Pořád za sebou máme jen čtrnáct zápasů, takže na slavení je ještě hodně brzy. Ale pokud budeme pravidelně bodovat, můžeme se v tabulce udržet nahoře. Oproti minulé sezóně jsme se zlepšili, zažili jsme hodně fyzickou přípravu, oba brankáři mají formu, dařilo se nám už v přípravě. Klima v kabině je dobré.

Nyní jedete do Zlína, kde se vám historicky nedaří...

Vždycky jsme tam prohrávali, ale v mistrovské sezóně jsme to zlomili a vyhráli tam. Zlína se tedy nebojíme.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře