Litvínov skvěle rozjel play-off! Dvakrát doma porazil Pardubice

Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov
Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov

Litvínov - Litvínovská Verva vstoupila do play-off hokejové extraligy na výbornou. Vyhrála oba domácí zápasy, po vítězství 4:0 zvítězila i v sobotu, a to 4:1.

Reklama

Pardubice ve druhém utkání série podaly lepší výkon a Litvínovské potrápily o dost více. Přesto se ale prosadili jen jedenkrát a musely skousnout porážku 1:4.

Litvínovská Verva se tak stále nese na vítězné vlně a zatím potvrzuje svu pozici ze základní části. V sobotním utkání se dvakrát prosadil Jakub Petružálek. "Je jedno, jestli dá góly Pepa nebo Karel, hlavně že padnou – ať je to pokaždé klidně někdo jiný,“ říká

„Vyhrává, kdo je trpělivější, kdo vydrží ve svém zvoleném systému hry. Dali jsme šťastný gól, ale šli jsme tomu naproti. Musíme teď dobře zregenerovat. V Pardubicích, kde soupeře poženou jeho fanoušci, to bude těžší," tuší produktivní kanonýr.

Skóre na 4:1 uzavírala v sobotu nestárnoucí legenda Martin Ručinský. "Je důležité, že to u nás neleží jen na jedné lajně, celou sezónu, a v prvních dvou zápasech čtvrtfinále se to jen potvrdilo. Jsme rádi, že jsme zvládli oba zápasy. Vedeme 2:0, ale to ještě nic neznamená. Vyhráli jsme, i druhý den vedli a přesto pak mohl odskočit soupeř. Právě v těch zvratech je play off nádherné," prozradil Ručinský, který se prosadil střelou při power-play Pardubic.

Série se nyní přesouvá do Pardubic, další utkání je na programu v úterý 17. března. Čtvrtým zápasem pak bude pokračovat čtvrtfinále o den později.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře