Litvínov přivítá v Lize mistrů celky z Finska a Francie

Vítězové extraligy 2014/2015 Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz
Vítězové extraligy 2014/2015 Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz

Litvínov - Hokejisté nového českého šampiona extraligy HC Verva Litvínov již znají soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Během MS v Praze došlo k rozlosování soutěže klubových týmů a Litvínov se tak může těšit na zápasy s finským a francouzským mužstvem. Konkrétně to je Espoo Blues a Grenoble.

Reklama

Pro litvínovský hokej je start v Lize mistrů zaslouženým oceněním úspěchu v právě skončeném extraligovém ročníku. Jako český mistr si zajistil klub účast v evropském měření sil, do kterého zasáhnou celky z dvanácti zemí.

Liga mistrů odstartuje již 20. srpna 2015 a do 6. září budou probíhat zápasy v základních skupinách. Litvínov se střetne s Espoo i Grenoblem jednou doma a jednou venku. První dva týmy z této trojice postoupí do play-off, které začne 22. září. Až do semifinále se bude hrát na dva zápasy, finále pak na jeden.

Celek Espoo Blues má sídlo na předměstí Helsinek, s nimiž město Espoo tvoří aglomeraci. Za Espoo nastupovala v minulosti v různých obdobích řada českých reprezentantů. Velmi dobré renomé v Espoo zanechal někdejší litvínovský kanonýr Jan Čaloun, nynější sportovní manažer Slovanu Ústí nad Labem. Konkrétně působil v Espoo Blues v letech 2001-2004.

Francouzské Grenoble je ve světovém sportu známé jako dějiště Zimních olympijských her v roce 1968, kdy tam např. legendární skokan na lyžích Jiří Raška získal zlatou medaili. Zdejší hokejový tým patří k nejlepším ve francouzské lize, proto také bude startovat v elitní evropské společnosti.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře