Litvínov je historicky mistrem extraligy. Poprvé v historii

Vítězové extraligy 2014/2015 Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz
Vítězové extraligy 2014/2015 Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz

Litvínov, Třinec - HC Verva Litvínov je poprvé v historii Mistrem České republiky. Na třineckém ledě porazil Oceláře 2:0 a celou sérii vyhrál 4:3.

Reklama

Litvínovští získali puk u mantinelu ve středním pásmu, ujížděli dva na prázdnou bránu, a tak je rozhodnuto! Poslední sekundy rozhodujícího finálového utkání.

Viktor Hübl přihrál před brankou Františku Lukešovi, který svým druhým gólem v zápase stvrzuje zisk mistrovského titulu pro Vervu – 0:2! Asistence: Viktor Hübl, Jakub Petružálek.

"Je to výsledek naší celoroční práce. Smekám před týmem a dnes i před těmi, co naskočili do hry po dlouhé době. Jsem moc rád, že se nám podařilo získat titul, myslím, že je to zázrak. V srpnu jsme si sedli a řekli, že kdybychom byli do osmého místa, tak jsme šťastní," řekl po vítězství litvínovský trenér Radim Rulík.

"Až v průběhu sezony jsme cítili, že bychom to mohli někam dotlačit. Hráči byli skvělí, moc jsem jim to přál a cítili jsme s kolegou, že je v mužstvu obrovská síla. Letos se to sešlo, byli tady Martin Ručinský, Jakub Petružálek, Jirka Šlégr, Pavel Francouz a další. Před sedmým zápasem jsem byl klidný a mužstvu jsem moc věřil. Ale měli jsme i obrovské štěstí, mohli jsme prohrát. Třinec měl prvních deset minut tlak a kdyby dal dva góly, tak jsme nemohli říct ani popel. Pak se to vyrovnalo a bylo jasné, že rozhodne jedna branka," konstatoval Radim Rulík.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře