Litoměřičtí hokejisté proti Litvínovu nezklamali

Zimní stadión v Litoměřicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Zimní stadión v Litoměřicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Hokejisté HC Stadion Litoměřice stejně jako ostatní prvoligové celky odstartovali herní přípravu na ledě. O tom, že mají v rámci severočeského hokeje dobré renomé, svědčí fakt, že hned v úvodní fázi zápasového programu přivítali extraligového soupeře z Litvínova.

Reklama

Zatímco pro mladý litoměřický tým to bylo vůbec první vystoupení před sezonou, Litvínovští měli za sebou už dvě utkání, a jsou tudíž rozehranější. Mezi oběma kluby panuje vzájemná spolupráce, což ilustrují i jména některých litvínovských hráčů v aktuálním kádru Litoměřic.

„Všichni kluci, kteří se s námi momentálně připravují, mají hlad po hokeji. Snažili jsme se odehrát důstojnou partii, dlouho byl nerozhodný stav 2:2. A že zkušenější Litvínov v závěru přidal dva góly, nebylo ničím překvapivým,“ mínil jeden z litoměřických trenérů Daniel Tvrzník. Pro upřesnění, zmíněné branky zaznamenali extraligoví harcovníci František Lukeš a Viktor Hübl.

„Pro mladíky je už samotnou zkušeností fakt, že mohou nastoupit proti takovým borcům, kteří mají na svém kontě třeba už dvacet sezon v nejvyšší soutěži,“ podotkl Tvrzník právě na okraj konfrontace Litoměřic s protřelým útočníkem Viktorem Hüblem a dalšími osobnostmi extraligy v dresu Litvínova.

Přivítají Ústí i Chomutov

Litoměřičtí hokejisté budou pokračovat v přípravě i v duelech s dalšími severočeskými kluby, v úterý 6. srpna přivítají Slovan Ústí nad Labem a o týden později Piráty Chomutov. V plánu figurují i odvety na ledě těchto soupeřů, jakož i dva zápasy s Baníkem Sokolov, nováčkem první ligy. Litoměřičtí se představí také v Benátkách nad Jizerou.

„Po jednom utkání je brzy na větší hodnocení. Na začátku přípravy se do hry vloudí i chyby, což je logické. Věřím, že postupně se dostaneme do herního systému a mužstvo už v dalších zápasech naznačí svůj potenciál,“ uvažoval Tvrzník.

Snaživý výkon litoměřických mladíků ocenil i litvínovský trenér Jiří Šlégr. „Ze začátku nás přebruslovali, hlavně první třetina nám moc nevyšla, což jsme si museli vyříkat v kabině,“ uvedl kouč. I zápasy proti prvoligovým celkům jsou pro extraligové týmy přínosné, protože trenéři mohou vyzkoušet další hráče. A soupeři se proti favoritům chtějí zase vytáhnout, takže mají také svoji motivaci.

SOUVISEJÍCÍ: Jsme malý klub a chceme spolupracovat s Kladnem, tvrdí trenér Ústí Vladimír Evan

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře