Litoměřický útočník Kalla věří v play off

Jaroslav Kalla. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Jaroslav Kalla. Foto: SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Ke stálicím v první hokejové lize patří litoměřický útočník Jaroslav Kalla. Je nejzkušenějším hráčem mužstva, které i před touto sezónou prošlo obměnou kádru. „Chceme zabojovat o play off,“ vyjádřil protřelý forvard odvážné ambice omlazeného týmu.

Reklama

Co vám naznačil úvod nového ročníku WSM ligy?

Že můžeme hrát vyrovnané partie s každým soupeřem. Prohráli jsme sice s favorizovanými Českými Budějovicemi, ale pak jsme vyhráli v Prostějově. To, že jsme hned narazili na jihočeský tým, který je velmi kvalitní, nám nevadilo. Stejně se musíme potkat se všemi celky.

Čím vás upoutaly České Budějovice?

Nastupují za ně bývalí reprezentanti Václav Nedorost, Filip Novák a Zdeněk Kutlák. S ním jsem byl v roce 2007 v českém reprezentačním áčku a jsem rád, že jsme se teď viděli.

Jak byste charakterizoval současné mužstvo Litoměřic?

Zůstalo nás pár starších hráčů, třeba Pavlas, Smetana, Jebavý a přišel Vítězslav Bílek. Doplnili jsme kádr o mladíky, z nichž někteří už letos v srpnu hráli za Hradec Králové v Lize mistrů.

Líbí se vám model soutěže, z níž nikdo nesestupuje?

Takhle se o tom rozhodlo a jako hráči to neovlivníme. Pokud jde o naše cíle, věřím, že můžeme bojovat o play off, tedy přímo o osmé místo. Náš tým se skládá postupně a doufám že máme předpoklady ke zlepšování.

Mohou se litoměřičtí fanoušci těšit i na vaši obnovenou spolupráci s Vítězslavem Bílkem?

Víťa má nevýhodu, že tři čtvrtě roku nehrál hokej kvůli zranění. Ale bude mít čas, aby se do toho dostal. Nikdo na nás netlačí a věřím, že společně začneme dávat góly.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře