Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič

Admir Ljevakovič. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Admir Ljevakovič. Foto: SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Už mezi zkušené harcovníky patří teplický záložník Admir Ljevakovič. Severočeský tým se o jeho výkony bude opírat i v následující sezóně. V teplickém "A" týmu působí rodák z Bosny a Hercegoviny nepřetržitě od roku 2007. Pro SeveročeskýDeník.cz hovoří v obsáhlém rozhovoru.

Reklama

Kolikátá je to vaše letní příprava v Teplicích?

V Teplicích začínám jedenáctou sezónu. Uteklo to rychle, ale jsem spokojen. Jak se svou kariérou, tak s klubem. Předvádíme solidní fotbal a snad se ještě alespoň dva roky na nejvyšší úrovni udržím.

V minulé sezóně jste skončili na 5. místě. Co to znamená pro další ročník?

Laťku jsme si nastavili vysoko a teď je na nás, abychom se znovu pohybovali na vrchu tabulky. Byli jsme zklamaní, že jsme se těsně nedostali v minulé sezóně do předkola Evropské ligy, ale už se díváme na nový ročník.

Po konci kariéry Štěpána Vachouška budete v týmu platit za nejzkušenějšího hráče. Co to pro vás znamená?

Vachy bude chybět. V kabině byl vidět. Ale přišel Rezek, je tam Fillo nebo Grigar. Zkušený tým máme i nadále. Věkově už patřím mezi nejstarší hráče. Ale uvidíme na hřišti. Mančaft máme kvalitní.

Jak se vám líbí na soustředění v Modré u Děčína?

V Modré to máme rádi, máme domácí podmínky. Známe to tady a je to tu pěkné. V létě ani není tak podstatné jezdit na soustředění do zahraničí. Modrá nám nabídne skoro to samé.

V prvním kole nastoupíte na hřišti pražské Slavie (29. července). Jak se na značně posílený tým "Sešívaných" těšíte?

Bude to zajímavé. Slavia opravdu posílila, Altintop, Danny, zkušená jména. Pro nás to bude výzva a na utkání se těšíme. Hlavně, abychom byli kompletní a netrápila nás zranění.

Pražané posílili v záloze, sám se budete pohybovat v prostoru zahraničních osobností soupeře - proti Dannymu, Altintopovi či Rotaňovi.

Naše záloha je rovněž kvalitní. Očekávám, že jsou to zkušení hráči, ale my známe naší ligu, pro ně naše ligová soutěž bude novinkou. Věřím, že i naše středová řada je potrápí. Třeba Soungole vypadá, že je ve formě.

Očekáváte kvalitnější soutěž s příchodem nových posil do Sparty nebo Slavie?

Rozhodně bude zajímavá. Jejich hráči přišli za velké peníze a diváci očekávají, že budou předvádět zázračné výkony. Tím pádem budou i pod tlakem. Ale nemyslím si, že by nás tyto týmy měly nějak výrazně přehrávat.

Jaká ze zahraničních posil pražských "S" vás nejvíce překvapila?

Jsem překvapen, že Danny přišel ze Zenitu Petrohrad do Slavie. Vím, že mu v Rusku skončila smlouva, ale přesto mě překvapilo, že přišel do české ligy. Dannyho znám, protože jsem sledoval Evropskou ligu a Ligu mistrů, kde Petrohrad hrál výraznou roli. O Jankovi ze Sparty jsem slyšel, že hrál dobře v Rakousku a Švýcarsku. O Ben Haimovi ze Sparty vím, že v dresu Maccabi Tel-Aviv nastoupil před dvěma lety v kvalifikaci o Ligu Mistrů proti Plzni.

Kdo by měl být největší osobností v teplickém týmu?

V sestavě máme rozhodně zkušené hráče. Rezek, Krob nebo Fillo. Ten by u nás měl zůstat i přes nabídku Zlína.

Prozradíte, kde působí váš kamarád a bývalý spoluhráč z Teplic Aidin Mahmutovič?

Působí v řeckém Panionisu Atény, ale v poslední době tam moc nenastupoval, a tak se spekuluje, že se vrátí domů do Bosny. Jsme v kontaktu. Panionios skončil v řecké lize druhý. Z počátku svého angažmá hrával, pak už ale šanci nedostal. Že by se vrátil do Teplic? Těžko.

Co říkáte na odchod Alexandra Šušnjara, který v zimě přestoupí z Teplic do Mladé Boleslavi?

Překvapilo mě to. Odejde po skončení smlouvy zadarmo. Hrál dobře, předváděl vynikající výkony, ale po podzimní části sezóny zamíří jinam. Možná bych čekal, že odejde do zvučnějšího týmu, než jakým je Mladá Boleslav.

Reklama

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře