Liberečtí volejbalisté chtějí zabojovat o extraligový titul. Jedeme jako stroj, říká Lubomír Staněk

Hráč libereckých volejbalistů Lubomír Staněk. Foto: archiv Wikipedia.orgHráč libereckých volejbalistů Lubomír Staněk. Foto: archiv Wikipedia.org

Liberec - Skvělou formu prokazují v poslední době volejbalisté Dukly Liberec. Dlouhá série vítězných zápasů je přivedla až na špici tabulky extraligy. Pěkným zážitkem nejen pro hráče lídra, ale i jejich příznivce bylo střetnutí s VK Ostrava. Liberec porazil úřadujícího mistra 3:0, takže na palubovce i v hráčské kabině severočeského týmu panovala spokojenost.

Reklama

"S Ostravou jsou to pokaždé zápasy nahoru-dolů. Jsem rád, že jsme vyhráli poměrně hladce na tři sety. Vždyť je to soupeř, který hrál ještě v prosinci Ligu mistrů," podotkl Lubomír Staněk, jeden z nejzkušenějších libereckých hráčů.

Byť Ostrava nefiguruje momentálně v absolutní špici tabulky, vzbuzuje respekt. "Jsou sice trošku níž, než čekali, ale předpokládám, že se z útlumu dostanou a budou znovu usilovat o finále. Loni ho vyhráli nad Budějovicemi. Naším cílem proto je držet ostravský tým v tabulce pod sebou co nejdéle," poznamenal Staněk, který ve 38 letech patří k pilířům liberecké sestavy.

"Chceme vydržet ve formě, táhneme za jeden provaz. Mám tím na mysli soudržnost hráčů na hřišti i na střídačce. Kdokoliv z kluků přijde do zápasu, většinou naší hře pomůže," cení si bývalý reprezentant kolektivního pojetí Dukly.

S lehkým úsměvem pak hodnotí přednosti libereckého celku. "Soupeři se proti nám vyhecují, i když vědí, že jsme nejlepší. Ze začátku sezóny jsme nebyli tak sehraní, ale teď už jedeme jako stroj. Dáváme si postupné mety. Nejprve chceme vyhrát základní část extraligy, dobře se připravit na play-off a v něm uspět. Dobře však víme, že boj o medaile je něco jiného než běžná část sezóny," rozjímal Staněk.

Není třeba zdůrazňovat, že liberecká Dukla prahne po mistrovském titulu. "Děláme pro to maximum už od letní a kondiční přípravy. Snad nám kuráž a energie vydrží až do dubna, kdy se bude hrát finále," dodal trenér Michal Nekola.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře