Liberečtí hokejisté se už připravují na novou sezónu

Hokejisté Liberce. Foto: archiv HC Bílý Tygři Liberec/Jiří Princ
Hokejisté Liberce. Foto: archiv HC Bílý Tygři Liberec/Jiří Princ

Liberec - Liberečtí hokejisté již zahájili letní část přípravy na novou sezónu. Hlavní slovo při tvorbě hráčského kádru má sportovní ředitel klubu Filip Pešán, který je zároveň prvním trenérem A-mužstva Bílých Tygrů v extralize. Tato dvojrole ho časově hodně zaměstnává, ale věří, že tým bude na novou sezónu dobře připraven.

Reklama

Symbióza dvou funkcí představuje pro Pešána splnění sportovních představ. „Sestavovat mužstvo a pak ho trénovat, to je pro jednoho člověka maximum, co může v hokeji být. Teď je náročné skloubit obě pozice, ale postupně snad budu mít klidnější dny i program. Po utvoření kádru přesunu svoje kompetence k vlastnímu trénování,“ svěřil se Pešán.

Jak to vypadá se složením mužstva? „Z velké části je tým připraven. Čekáme na doplnění o jednoho až dva hráče. Momentálně trénujeme s menším počtem hokejistů, protože pětice má individuální přípravu. Třeba Jakub Valský absolvoval s reprezentací kemp i zápasy před mistrovstvím světa a nyní dostal zasloužené volno po dlouhé sezóně. Naopak jsou s námi kluci, kteří pak v mužstvu nebudou,“ upřesnil ředitel a trenér.

O tom, jaká bude letní příprava, má Pešán jasné úvahy. „Spolupracujeme s novým kondičním trenérem, je jím Aleš Pařez. Vrací se ze zámoří. A předpokládám, že letní přípravu uděláme trochu veselejší a příjemnější, než byla dosud. Všichni hráči by měli být k dispozici na soustředění v prvním červnovém týdnu,“ naznačil.

Liberečtí si hodně slibují od nových posil - útočníků Michala Birnera a Michala Řepíka. Příznivci si je pamatují nejspíš z jejich působení v HC Lev Praha v KHL. Loni odešli do Finska a nyní se vracejí do Česka. „Myslím, že mohou být oživením extraligy,“ řekl Pešán na jejich adresu.

Bílí Tygři z Liberce budou startovat také v Lize mistrů od podzimu 2015, byť aktuálně nepatří mezi českou klubovou špičku. Přesto jsou jedním ze šesti tuzemských klubů, které se poměří na mezinárodní scéně se zajímavými soupeři z Evropy. Rozlosování do skupin proběhne v polovině května.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře