Liberečtí hokejisté se už mohou chystat na semifinále play off

Z liberecké arény. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Z liberecké arény. Foto Archiv SeveroceskyDenik

Očekávala se hodně napínavá extraligová čtvrtfinálová série mezi hokejisty Liberce a Hradce Králové. Nakonec libereckým Bílým Tygrům stačily k postupu do semifinále play off pouhá čtyři utkání. Pod Ještědem tak mají po výhře 4:0 na zápasy čas na přípravu před semifinálovým seriálem.

Reklama

Kapitán libereckého týmu Petr Jelínek byl jedním ze stěžejních hráčů severočeského celku, který postoupil do semifinále z pozice čtvrtého mužstva v tabulce po základní části.

„Když jsme vedli v sérii s Hradcem Králové 3:0, věděli jsme, že ještě není rozhodnuto. Ale zvládli jsme to. Během necelé minuty jsme pak ve čtvrtém duelu otočili z 0:1 na 2:1 a už jsme postup nepustili. Je super, že jsme sérii zakončili tak brzy,“ liboval si Jelínek při on-line rozhovoru se zástupci médií.

Liberečtí tak navazují na předchozí sezony. V roce 2019 vybojovali stříbro v posledním dohraném ročníku. Loni vyhráli základní část, ale play off se nekonalo, takže nedošlo ani k udílení medailí.

Oproti minulé sezoně se kádr Liberce obměnil, když odešli například brankář Hrachovina do Finska, reprezentační útočník Ordoš do Švédska, slovenský kanonýr Hudáček do ruské KHL, ale i zkušený útočník Krenželok do Vítkovic.

V nynějším play off tým postrádá i dlouhodobé marody Šmída a Filippiho, přesto Liberec drží vysokou laťku výkonnosti. V brance je oporou Kváča, v obraně navrátilec Vitásek. V mužstvu se zabydlel útočník Gríger z Karlových Varů.

„Letošní sezona je asi nejtěžší, jakou jsem v extralize zažil. Ale pro nás ještě nic nekončí a věřím, že právě současná přestávka před semifinále nám přijde vhod,“ dodal Jelínek.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře