Liberečtí hokejisté po obratu proti Spartě vedou extraligu

Martin Bakoš (vlevo) byl vyhlášen nejlepším hráčem Liberce v zápase se Spartou. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Martin Bakoš (vlevo) byl vyhlášen nejlepším hráčem Liberce v zápase se Spartou. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Velmi příjemný pohled se naskýtá hokejistům Liberce i jejich příznivcům na extraligovou tabulku. Třebaže Bílí Tygři šli do sezóny s touhou odčinit nezdary z minulých sezón, je jejich současné postavení na špici soutěže největším překvapením dosavadního průběhu extraligy.

Reklama

Liberečtí nasbírali po sedmi odehraných kolech čtrnáct bodů. A to přitom doma zdolali obhájce titulu Litvínov, ambiciózní Hradec Králové, vicemistra Třinec a také pražskou Spartu. Tedy celky, které rovněž patří do horních pater tabulky.

Hodně atraktivní byl souboj s tradičním pražským rivalem. Bílí Tygři prohrávali 1:3 a ještě 2:4, přesto získali dva body proti Spartě za vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. Diváci se bavili hokejem, prožili si s domácími hokejisty i krušnější chvíle, ale nakonec zavládlo v liberecké Areně uspokojení z úspěšného výsledku. Drama v bitvě o čelo tabulky neslo všechny znaky progresivního hokeje - obraty ve skóre, pěkné góly, prodloužení i penaltový rozstřel.

"Odehráli jsme velmi dobře prvních deset minut, pak jsme vlivem dvou oslabení nechali převzít iniciativu Spartě. V této pasáži zápasu byla velmi nepříjemná a vstřelila dvě branky,“ rekapituloval liberecký trenér Filip Pešán. A přiznal, že jeho tým zabral v pravou chvíli. „Měli jsme co dělat, abychom zápas dotáhli aspoň do prodloužení. Jsem rád, že jsme v závěru vydrželi v nasazení, bojovnosti a víře, že nás ta předváděná hra může dovést aspoň k jednomu bodu a vážím si toho, že máme dva,“ oddechl si kouč.

Zápas se Spartou se vydařil slovenským hokejistům v dresu Bílých Tygrů. Martin Bakoš vstřelil dva góly a byl vyhlášen nejlepším hráčem mužstva. Rozhodující samostatný nájezd proměnil útočník Branko Radivojevič. „Bezprostředně po utkání jsme byli nadšení, výhra nad Spartou přišla po strhujícím průběhu. Ideální by byly tři body, ale jsme spokojeni i se dvěma, protože cesta k nim nebyla snadná. Moc dlouho se však radovat nebudeme, připravujeme se na další utkání,“ podotkl Radivojevič.

A v Liberci se opravdu chystá znovu šlágr extraligy. V neděli 4. října již od 15 hodin hostí Bílí Tygři celek Chomutova s hvězdnými útočníky Romanem Červenkou a Michalem Vondrkou a s trenérem Vladimírem Růžičkou starším na střídačce.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře