Liberečtí fotbalisté zvládli i severočeské derby v Teplicích

Ze zápasu Teplice-Liberec (1:2). Vlevo trenér Luboš Kozel. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ze zápasu Teplice-Liberec (1:2). Vlevo trenér Luboš Kozel. Foto SEVEROCESKYDENIK

Fotbalisté Slovanu Liberec dohánějí manko z úvodu ligové sezony. Po strašidelném začátku, kdy měli po šesti kolech pouhý bod, se ze dna tabulky propracovali na desáté místo. Pomohlo k tomu i vítězství v Teplicích 2:1, což kvitoval liberecký trenér Luboš Kozel na tiskovce po zápase.

Reklama

Jak jste přistoupili k severočeskému derby?

Viděl jsem teplický tým v několika utkáních, kdy neuspěl. Nebylo to ale mužstvo, abychom si mohli dopředu myslet, že je fotbalově přehrajeme. Všiml jsem si, že Teplice v rozhodujících momentech dělají chyby vzadu a nejsou kvalitní ve finální fázi. Ale uvědomovali jsme si, že mohou mít i zápas, kdy smůlu prolomí a zabodují.

Vstup do utkání vám ale vyšel skvěle. Jak jste to bral?

Je pravda, že jsme dali gól z první akce. Prvních patnáct minut bylo pohodových. Pak jsme ale praktikovali přihrávky dozadu a Teplice nás podobně jako před čtrnácti dny Plzeň dostávaly pod tlak. A Tepličtí si vyrovnání zasloužili.

První branku Liberce vstřelil Jan Matoušek. Co říkáte na jeho přínos pro mužstvo?

Jsem rád, že se prosadil. Už v posledmí době šly jeho výkony nahoru. A měl jsem za to, že když bude takhle pracovat, tak góly přijdou. I v předchozích zápasech se dostal do šancí a byl předpoklad, že je postupně i promění.

V liberecké nominaci pro zápas v Teplicích chyběl slovenský záložník Lubomír Tupta.

Nastoupil za béčko a skóroval. Vzal to za správný konec a tak by to mělo být.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře