Liberečtí fotbalisté zachránili remízu v poslední minutě

Tomáš Ďubek. Foto: archiv FC Slovan LiberecTomáš Ďubek. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Liberec - Vybřednout z krize se stále nedaří fotbalistům Slovanu Liberec. Jen poskrovnu sbírají body a v tabulce Synot ligy se pohybují v pásmu sestupu. Třebaže nutně potřebovali zabrat v zápase s Vysočinou Jihlava, byla z toho jako už poněkolikáté vypjatá bitva s rozpačitým koncem pro severočeský tým. A mohlo být ještě hůř. Vždyť hráči domácího celku prohrávali 0:2 a nakonec v poslední minutě zachránili alespoň remízu 2:2.

Už pohled na sestavu libereckého celku naznačoval, že Slovan postrádá řadu členů ligového kádru. Hlavně obrana a středová formace nebyla v ideálním složení. Chyběli oba stopeři Pimpara, Pokorný, krajní bek Coufal i tvořivý záložník Pavelka a osvědčený bojovník Frýdek.

A tak se v základní jedenáctce objevilo šest zahraničních fotbalistů v libereckých službách: srbsko-ghanská stoperská dvojice Karišik-Sackey, slovenští záložníci Ďubek, Obročník, Kolár a v ofenzivě Delarge z Konga. Ve druhé půli do hry ještě zasáhli Nizozemec Luckassen a Slovák Hamulák. Z českých hráčů se na trávníku objevili pouze O. Kolář, Mudra, Fleišman, M. Jarolím, nový kapitán Šural a střídající Hadaščok. A právě Šural s Hadaščokem zařídili obě branky domácích.

„Šel jsem na hřiště s vědomím, že máme ještě nějaký čas na to, abychom vyrovnali a zápas třeba ještě otočili. Vyšlo jen to první a mohou nás mrzet další neproměněné šance,“ uvedl Vojtěch Hadaščok. „Začal jsem na postu pravého záložníka, pak jsem se přesunul do středu hřiště. A dal jsem trochu šťastný gól na 2:2. Od Hamuláka se míč odrazil ke mně. Měl jsem ho u nohou a vystřelil jsem do protipohybu brankáře,“ popsal situaci ze závěru zápasu. Několik šancí promarnil záložník Tomáš Ďubek.

„V naší situaci jsme potřebovali vyhrát. A taky jsme se chtěli rozloučit s domácími diváky v podzimní sezóně, abychom je potěšili před zimou vítězstvím. Bohužel to nevyšlo, uhráli jsme jen devátou remízu,“ doznával, že zápas nedopadl podle představ a přání.

Příští ligové kolo se hraje ještě na podzim - v sobotu 29. listopadu nastoupí Liberečtí v Příbrami. „Musíme se na zápas dobře nachystat. Před dlouhou přestávkou v lize by to chtělo získat tři body, abychom aspoň částečně dohnali momentální bodovou ztrátu,“ zamyslel se Ďubek.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

» Další zprávy z regionu Liberecko

Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit? Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit?
Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně
Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony

Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec
Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci
Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy