Liberečtí fotbalisté na jaře ještě nebodovali a jedou dvakrát na půdu soupeřů

Fotbalisté Liberce po neúspěšném zápase s Teplicemi. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Fotbalisté Liberce po neúspěšném zápase s Teplicemi. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Když liberečtí fotbalisté přezimovali na předposledním místě tabulky Synot ligy s minimální ztrátou na nesestupovou čtrnáctou příčku, panovala všeobecná úvaha, že hned na začátku jara nejspíš vykročí Slovan rázně na cestu k posunu výš.

Reklama

Jenže jsou odehrána tři jarní kola a bilance mužstva Liberce je nepříznivá ve všech směrech. Vyjádřeno ve statistice - tři porážky: se Slavií 1:3, na pražské Dukle 1:3 a doma s Teplicemi 0:2.

Jen pro připomenutí, prvním impulsem k nastartování Slovanu měla být radikální trenérská změna. Hlavní kouč Samuel Slovák s asistentem Jozefem Valachovičem po podzimu na lavičce skončili, když se s týmem rozloučili porážkou v Příbrami. Mužstvo z Podještědí od ledna 2015 nově převzal zkušený trenérský tandem Jiří Kotrba-Josef Csaplár. A došlo i k obměně v hráčském kádru.

Po odchodech M. Jarolíma do Bohemians Praha 1905, Kolára a Hamuláka zpátky na Slovensko přišli noví hráči - Bakoš z Plzně, Sus z Příbrami, Moustapha Ndiaye se vrátil z hostování a po prvním jarním zápase dorazili E. Brabec z Bohemians Praha 1905 a Breznaník na hostování z pražské Sparty. Zmíněná pětice nastoupila i v nepovedeném duelu s Teplicemi.

„Naše zápasy se vyznačují tím, že buď dostaneme hloupý gól, nebo po krásné střele,“ uvedl trenér Jiří Kotrba a poukazoval tak především na výstavní ránu teplického kapitána Štěpána Vachouška.

Zatímco Teplice prokázaly efektivitu, podpořenou druhou brankou v samotném závěru, Liberečtí zahazovali i nejvyloženější šance. Blízko ke skórování měl především Martin Frýdek.

Neproměnil jsem tutovky, ale nechci se jen vymlouvat, nebo odhadovat, jak by to dopadlo, kdybychom šli do vedení,“ svěřil se Frýdek zástupcům médií. Odmítl tvrzení, že do konce sezóny je ještě daleko a tudíž má Slovan pořád naději na obrat k lepšímu. „Tím se nemůžeme utěšovat. Prostě jsme v situaci, kdy musíme vyhrávat nejen nad relativně slabšími, ale už i silnějšími celky,“ zvažoval Frýdek.

A los nejbližších kol není pro Liberecké zrovna přívětivý. V sobotu 14. března hrají v Ostravě a o týden později v Plzni, která touží po titulu. Pak hostí Zbrojovku Brno a jedou do Mladé Boleslavi, jež bojuje o evropské poháry.

ČTĚTE:  Grigar vychytal už posedmé čisté konto. Je to věc celého týmu, říká teplický brankář

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře