Liberecký trenér Augusta netajil pro prohře s Litvínovem zklamání, Růžička byl spokojen

Ilustrační snímek - střídačka hokejistů Liberce s trenérem Patrikem Augustou. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ilustrační snímek - střídačka hokejistů Liberce s trenérem Patrikem Augustou. Foto SEVEROCESKYDENIK

Hokejová extraliga má od začátku sezony nabitý program, většina týmů absolvuje zápasy v rychlém sledu za sebou. Jak jsou na tom severočeské celky?

Reklama

Tým Bílých Tygrů Liberec figuruje po odehrání 34 zápasů na osmém místě tabulky, celek HC Verva Litvínov je po odehrání stejného počtu duelů jako Liberec na třinácté příčce.

Právě v posledním hracím kole v kalendářním roce 2021 se oba kluby střetly v severočeském derby. A 30. prosince liberečtí hokejisté prohráli doma 2:3.Nezdar přišel pro Bílé Tygry z Liberce zrovna v době, kdy jim předtím do tabulky přibylo hodně bodů za sérii vítězství. Takže selhání v derby bylo nepříjemným překvapením.

„Samozřejmě jsme zklamaní. V zápase rozhodly přesilovky. Proměnili jsme jen jednu, kdežto soupeř dvě,“ konstatoval liberecký trenér Patrik Augusta při hodnocení pro média.

Mrzela ho ztráta všech tří bodů.

„Během zápasu jsme měli šance zvrátit vývoj na svoji stranu, bohužel jsme další brankové příležitosti, které se nám naskytly k případnému vyrovnání nebo i obratu, nevyužili,“ posteskl si Augusta.

Litvínovští hokejisté zabrali naplno poté, co předtím prohráli s Kladnem na chomutovském ledě 2:3 v prodloužení a doma s Pardubicemi 1:5. V Liberci to byl ale z jejich strany úplně jiný výkon.

„Věděli jsme, že nutně potřebujeme bodovat. Chtěli jsme dobře bránit a přecházet do rychlých protiútoků,“ přemítal trenér Vladimír Růžička.

„Jak se ukázalo, opravdu rozhodly přesilovky. Hráči takříkajíc lezli po čtyřech a odvezli jsme si tři body,“ oddechl si Vladimír Růžička.

Hokejová extraliga by měla pro oba severočeské kluby pokračovat v úterý 4. ledna 2022, kdy jsou podle rozpisu na pořadu zápasy Liberce s Olomoucí a Litvínova s Plzní.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře