Liberecký ředitel Pešán: Adam Musil má nejvyšší ambice

Filip Pešán. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Filip Pešán. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBEREC - Spousta odchodů, ale i pozvolné a systematické doplňování hráčského kádru. V těchto intencích probíhá příprava hokejistů Liberce na nadcházející extraligový ročník. Ze soupisky sice zmizela zvučná jména, ale vedení klubu angažovalo na přelomu července a srpna dva nové hráče, kteří naposledy působili v zámoří.

Reklama

Jsou to dvaadvacetiletý útočník Adam Musil a o dva roky mladší obránce Daniel Bukač.

„Oba patří mezi perspektivní hokejisty s potenciálem do budoucna,“ pochvaluje si sportovní ředitel libereckého klubu Filip Pešán, který ještě na jaře přivedl Bílé Tygry z postu hlavního trenéra ke stříbru v extralize. V létě od něj převzal trenérskou taktovku dosavadní asistent Patrik Augusta.

Adam Musil je vnukem legendárního útočníka a mistra světa z roku 1972 Jaroslava Holíka a synem obránce a mistra světa z roku 1985 Františka Musila a bratrem nynějšího reprezentačního obránce Davida Musila z Třince, který si zahrál i na letošním mistrovství světa v Bratislavě.

To, že Adam Musil pochází ze slavné hokejové rodiny, je všeobecně známo. S hokejem doslova vyrůstal, a třebaže jako hráč působil v zámoří, o jeho kvalitách se vědělo i v Česku. Dokonce si v nedávné minulosti zahrál i za reprezentaci. A byl pozván i na nadcházející kemp českého národního týmu v Jihlavě. Po současném návratu do českého prostředí ho čeká premiéra v extralize v dresu Liberce.

„Adam Musil má před sebou určitě ty nejvyšší sportovní ambice. Kromě výkonnosti u něj oceňuji charakter. O tom svědčí fakt, že byl kapitánem v kanadské juniorce,“ připomněl Pešán.

Bukač se chce rozvíjet

Obránce Daniel Bukač pochází z Mostu, s hokejem začínal v Chomutově. Poslední tři roky strávil v zámořských juniorských soutěžích, ale sbíral zkušenosti i v českých mládežnických reprezentacích včetně účasti na mistrovství světa hráčů do 20 let. V Liberci dostane poprvé šanci v seniorském hokeji, a hned v extralize. Zahrál si už v úvodním přípravném zápase s běloruským Soligorskem.

„V Liberci jsou skvělé podmínky a zázemí. Nad nabídkou jsem neváhal. Vím, že organizace pracuje na vysoké úrovni. Od pana Pešána jsem dostal jasné doporučení, abych makal a rozvíjel se,“ uvedl Bukač na klubovém webu.

Když brankář Will v červnu zamířil do Švédska, obránce Ševc do Mladé Boleslavi, útočník Kvapil do Sparty a v minulých dnech i kanadský forvard Redenbach z Liberce do Japonska, zdálo se, že oslabení týmu bude citelné. Jenže následně přišli brankář Peters a obránci Knot z Chomutova a Graborenko z Litvínova, útočník Marosz z Pardubic a Bulíř se vrátil z ruského angažmá v Magnitogorsku a kádr se postupně dotváří do podoby, v níž by měl zahájit sezonu.

Liberečtí hokejisté se v přípravě střetnou kromě už zmíněného duelu s běloruským týmem i s dalšími zahraničními soupeři, například ruským Novokuzněckem a finskou Kouvolou.

SOUVISEJÍCÍ: Bílí Tygři vítají zpátky Michala Bulíře, ale ztratili do nové sezóny tři opory

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře