Liberecký Pavel Hynek si cenil výhry nad druhým celkem tabulky. Nastartoval nás první gól, řekl kouč

Liberecký trenér Pavel Hynek. Foto: HC Bílí TygřiLiberecký trenér Pavel Hynek. Foto: HC Bílí Tygři

Liberec - Liberečtí hokejisté se zase o další krůček přiblížili k pozicím, které by po skončení základní části extraligy znamenaly účast v předkole play-off.

Reklama

Bílí Tygři zůstávají sice stále na jedenáctém místě tabulky, ale na desátý Litvínov ztrácejí jediný bod. Kvalitní výkon dovedl celek od Ještědu k vítězství nad Hradcem Králové (5:2).

"Jsme rádi za tři body. Východočechy jsme totiž zdolali poprvé v sezóně a měli jsme na paměti předešlé dvě porážky ze vzájemných zápasů. Hradec patří k nejlepším týmům na soupeřově ledě, což dokazoval i při absenci klíčových hráčů v minulých kolech. Tentokrát jsme si vývoj utkání pohlídali," pochvaloval si liberecký trenér Pavel Hynek.

Za stěžejní považoval vedoucí gól svého mužstva. "Využili jsme první přesilovku, což nás nastartovalo. Kdybychom naopak zpočátku inkasovali, asi bychom těžko skóre otáčeli. Hradec má propracovanou organizaci hry a jeho defenziva je vyhlášená," podotkl kouč, který samozřejmě vnímal oslabení soupeře o zraněné útočníky.

"Někdy se to tak v sezóně sejde, ale rozhodně jsme si nemysleli, že Hradec bude snadnějším protivníkem, než kdyby přijel v plné síle. Je pořád druhý v tabulce a k tomu je zapotřebí i kvalita širšího kádru," uvažoval Hynek.

Po zápase si oddechl i liberecký útočník Tomáš Bulík: "Nechtěli jsme si připouštět prohry z dřívějších vzájemných duelů. Dobře jsme bruslili a vyšla nám souhra v přesilovkách. Jsem rád, že Martin Bartek dal hattrick. Pomohli jsme mu jako tým a víme, že Martin je kanonýrem, který umí rozhodovat zápasy. Dovedu se vžít do jeho pocitů po hattricku, protože se mi také povedl nedávno v Litvínově. Jenže tam ani moje tři góly na body nestačily, o to je Bartekův kousek cennější."

Na působení v Liberci si zvyká obránce Petr Gřegořek, nová posila ze Sparty. "Zatím jsem odehrál jen čtyři zápasy. Venku jsme dvakrát prohráli, doma dvakrát vyhráli, takže spokojenost  je tak na padesát procent. Ale výkon proti Hradci Králové měl hlavu a patu. A na tom se snad dá stavět," rozjímal zkušený bek.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?
Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?

Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum
Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi

Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku
Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti
Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu
Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží


Komentáře