Liberecký Mario Bližňák sestřelil své bývalé spoluhráče z Plzně, Filip Pyrochta slavil první gól

Archivní snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Archivní snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

Liberec - Hokejisté Liberce po vítězství nad Škodou Plzeň v úterní dohrávce prvního kola Tipsport extraligy poskočili na čtvrté místo extraligové tabulky. Ačkoli s Plzní brzy prohrávali, nakonec dokázali skóre otočit a zvítězit 2:1. O vítěznou trefu se postaral explzeňský útočník Mario Bližňák.

Reklama

Útočník Mario Bližňák poslední dvě sezóny strávil v dresu Škody Plzeń. A tak měl v úterní dohrávce prvního kola Tipsport extraligy právě proti Západočechům speciální motivaci a nakonec sám vítězným gólem na 2:1 rozhodl o výhře Bílých Tygrů nad Plzní.

"Proti Plzni jsem měl velkou chu, takže jsem vypsal klukům do kabiny nějakou odměnu. Ale neprozradím přesně, o jakou šlo (úsměv). Jsem rád za vítěznou branku na 2:1. Zápas jsme odmakali a ubojovali, po tom špatném začátku to jsou pro nás tři zlaté body," oddechl si forvard Mario Bližňák.

Bližňák si rovněž pochvaluje spolupráci s Milanem Bartovičem, se kterým už hrával ve Slovanu Bratislava. "Spolupráce nám funguje, akce nám vyšla a byl z toho gól. Snad se štěstí v koncovce zase vrátí na naši stranu. Už jsme potřebovali body do tabulky, poskočili jsme na čtvrté místo, to už je lepší pohled na tabulku," popisuje rodák z Trenčína.

Liberecké v úterní dohráce prvního kola Tipsport extraligy rovněž notně podržel brankář Roman Will. "Roman už v přípravě potvrzoval, že je kvalitní brankář. V Chomutově i nyní proti Plzni odchytal velmi kvalitní zápasy. S Jankem Lašákem máme velmi silnou brankářskou dvojici," všímá si Bližňák.

Liberec lehce po loňské mistrovském ročníku obměnil kádr, na pomistrovskou kocovinu to ale z pohledu Bílých Tygrů nevypadá. "Někteří hráči odešli, někteří přišli. Máme kvalitní tým, čtyři vyrovnané formace. Nyní jsem se gólově prosadil s Filipem Pyrochtou, v brance nás podržel Roman Will, každý hráč má  v týmu své místo," vysvětluje Bližňák.

Pyrochta věří v pevné místo v sestavě Tygrů

Debut jako hrom zažil v dresu Bílých Tygrů obránce Filip Pyrochta. Dvacetiletý zadák při svém první extraligovém startu zaznamenal rovněž první extraligový gól.

"Mám velkou radost, na utkání se byli podívat rodiče a hned viděli můj první gól. Ale velkou zásluhu na něm má Honza Stránský, který mi v podstatě poslal puk před prázndou branku," popisoval Pyrochta.

"Vážím si toho, že mě trenér Filip Pešán vzál ze zámoří zpátky do týmu. Nyní jsem dostal šanci při zranění několika spoluhráčů, ale rád bych do sestavy naskakoval častěji," dodal dvacetiletý zadák.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře