Liberecký kapitán Pokorný odchází do Francie

Stadion Slovanu Liberec zvenčí. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Stadion Slovanu Liberec zvenčí. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Další odchod z Liberce! Nevídaný průvan v kádru fotbalistů Slovanu má další pokračování. Tým opustil i kapitán Lukáš Pokorný, který neodolal nabídce ze strany francouzského klubu Montpellier. Po absolvování zdravotní prohlídky podepsal s týmem smlouvu na tři a půl roku.

Reklama

„Víme, že pro Lukáše ani Liberec nebylo rozhodnutí jednoduché. Hráč je odchovancem Slovanu, nosil kapitánskou pásku, ke klubu i regionu má velmi silný vztah. Nabídka Montpellieru však byla velmi konkrétní a především motivační směrem k dalšímu sportovnímu vývoji Lukáše. Ve Francii na něj čeká velmi kvalitní soutěž, která ho může fotbalově posunout dále," uvedl pro média Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.

Angažmá ve Francii získal Pokorný navzdory tomu, že ho na podzim na téměř dva měsíce vyřadilo ze hry zraněné koleno. Liberec navíc v lize figuruje až na třináctém místě tabulky. „Mám rozporuplné pocity. Lukáš je odchovancem našeho klubu, jeho přestup je tedy vynikající vizitka pro naši akademii. Na druhou stranu nám bude velmi chybět. Podobná nabídka ale může přijít jen jednou za život. Věřím, že svou šanci uchopí dobře," řekl sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

Pokorný věří, že francouzská liga pro něj bude ideální. „Je mi jasné, že jdu do vysoce konkurenčního prostředí, kde si svoji pozici budu budovat od začátku. Nicméně měl jsem možnost mluvit s trenérem i dalšími členy sportovního vedení a šanci dostanu. Je pouze na mně, jak s ní naložím," citovala média Pokorného.

„Zahraniční angažmá jsem si chtěl vyzkoušet vždy. Že se to povedlo již nyní, při realitě podzimních zdravotních trablů, je až neuvěřitelné," uvedl Pokorný pro internetové stránky severočeského klubu.

Liberecký odchovanec v české nejvyšší soutěži odehrál 60 zápasů a vstřelil dvě branky. Se Slovanem si také zahrál v základní skupině Evropské ligy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře