Liberecký hokejista Michal Bulíř: Vzpomínky na titul jsou příjemné, ale musíme znovu bojovat

Hokejista Michal Bulíř. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hokejista Michal Bulíř. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Hokejisté Liberce porazili v přípravném duelu Mladou Boleslav 4:2 a hned dvěma góly se na tom podílel útočník Michal Bulíř. Ten už z hlavy vytěsnil mistrovské vzpomínky a těší se na nadcházející duely hokejové Ligy Mistrů.

Reklama

Jak hodnotíte vítězství v přípravném duelu nad Mladou Boleslaví 4:2?

Ačkoli se jednalo o přípravný zápas, bylo to náročné. Ale jsme rádi za výhru, vytvořili jsme si hodně šancí. Hra se blížila tomu, jak bychom chtěli hrát v sezóně. Utkání mělo vysoké tempo, zápasy s Mladou Boleslaví jsou prestižní i v přípravě.

V závěru utkání jste hned dvakrát skóroval. Můžete popsat své trefy?

Na mých gólech mají zásluhu spoluhráči z formace Birner se Svačinou. Michal Birner na sebe navázal dva protihráče a se Svačinou jsme pak řešili situaci dva na jednoho. Při druhém gólu se mi povedlo tečovat puk po střele po vyhraném buly.

Zdá se, že se vám s Birnerem a Svačinou rýsuje velmi úderná útočná formace...

Pořád se jednalo o jeden přípravný zápas. Ale když nám to půjde, sedneme si a budeme si rozumět, tak to bude jen dobře. Jsou to rozumní hráči a bude nám to spolu vyhovovat.

Jak se vám zamlouvá příchod Vladimíra Svačiny z Třince?

Je technicky vyspělý, má výbornou práci na kotouči. Vidí najetého spoluhráče a dokáže mu přihrát a podívat se. Současně Michal Birner to odmaká a udělá spoustu černé práce, která není tolik vidět z tribuny.

Jak se vám zatím zamlouvá letní příprava? Vzhledem k zisku titulu jste museli začít přípravu později...

Měli jsme v červnu volno snad jen týden, pak se jelo hned dál. Běžne bychom  v červnu měli volno tři týdny. Příprava byla kvalitní a určitě se dobře připravíme na sezónu.

Brzy vás také budou čekat zápasy hokejové Ligy Mistrů...

Ještě si ukážeme, kde děláme chyby, rozebereme si to a pomalu budeme hrát zápasy v Lize Mistrů. Každý duel ale chceme vyhrát, ať se jedná o přípravu nebo mezinárodní duel.

Vzpomínáte ještě na minulou sezónu, ve které jste vyhráli titul?

Jsou to příjemné vzpomínky, ale zase musíme jet dál a připravit se na nový ročník. Víme, že například Litvínov v roce 2015 po zisku titulu další sezónu klesl do baráže o udržení, což je pro nás určitou výstrahou. Musíme makat naplno a bojovat při tréninku i zápasech.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře