Liberec zažil divokou sezónu: Hrál o záchranu, vyhrál pohár, utekl mu trenér

Tomáš Ďubek. Foto: archiv FC Slovan Liberec
Tomáš Ďubek. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Liberec - Takhle divoký ročník fotbalisté Slovanu Liberec už dlouho nezažili. Elitní tým české SYNOT ligy hrál překvapivě až do konce soutěže o záchranu, nakonec skončil dvanáctý. Mizernou sezónu vylepšil vítězstvím v Poháru FAČR, po oslavách zisku trofeje ale zase pro změnu přišel o trenéra Davida Vavrušku.

Reklama

Liberec si vítězstvím v poháru zajistil postup do 3. předkola Evropské ligy. Liberec hraje v Evropské lize pravidelně, v paměti je úspěšná účast Slovanu v sezoně 2013-2014, kdy Liberec vyřadil například Udine, zahrál si se Sevillou a vypadl až ve vyřazovací části s AZ Alkmaar. Vloni pak hrál předkola proti Košicím a Astře Giurgiu.

Letos v létě už ale na pohárové soupisce nebude trenér David Vavruška, jenž po posledním 30. kole SYNOT ligy oznámil odchod do konkurenčních Teplic.

Nového kouče Slovan stále nemá. Mluví se o jménech jako Vitězslav Lavička, Vlastimil Petržela či Martin Svědík či Jindřich Trpišovský.

Liberec zahájí přípravu na novou sezónu 22. června 2015. Připravovat se bude v domácích podmínkách bez zahraničního soustředění. Trénovat se Slovanem už nebude několik hráčů.

Brabec ukončil kariéru, Breznaník se vrací z hostování zpět do Sparty. Na stejnou adresu by se mohl přesunout i záložník Frýdek, kolem jehož osoby krouží několik zájemců.

ČTĚTE: Fotbalisty Teplic povede trenér David Vavruška

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře