Liberec vyhrál zaslouženě, uznal litvínovský trenér Radim Rulík

Radost hokejistů Litvínova. Foto: archiv HC Verva Litvínov
Radost hokejistů Litvínova. Foto: archiv HC Verva Litvínov

Litvínov - Prestižní severočeské hokejové derby mezi týmy Litvínova a Liberce nemělo příliš dramatický a vyhrocený průběh, jak by se na souboj rivalů v extralize slušelo. Úřadující mistr z Litvínova totiž neoplývá zrovna ideální formou, naopak Bílí Tygři jsou ve výborném rozpoložení a jdou takříkajíc od vítězství k vítězství. Po výhře 5:2 v Litvínově si upevnili první místo v tabulce.

Reklama

"Musím říci, že Liberec vyhrál naprosto zaslouženě,“ konstatoval litvínovský trenér Radim Rulík objektivně.

Charakterizoval dění na ledě bez emocí. „Soupeř byl prostě lepším týmem a měl lepší pohyb. My jsme se mu vyrovnali jen v určitých úsecích zápasu, ale v žádném případě jsme s nimi po šedesát minut nedokázali držet krok, proto jsme prohráli takto výrazným rozdílem."

Asistent trenéra Ondřej Weissmann uznal, že začátek Litvínovu nevyšel: „Bojovali jsme až od druhé třetiny, což na zvrat ve skóre nestačilo.“

Liberecký trenér Filip Pešán prožívá na střídačce pozitivní chvilky. Tým vyhrál devátý z deseti posledních zápasů. "Do utkání v Litvínově jsme vstoupili slušně, byli jsme silní na kotouči a vstřelili jsme branky po vypracovaných šancích. Situaci jsme si zkomplikovali v závěru druhé třetiny, kdy jsme nepochopitelně během krátkého časového úseku dostali dva góly po našich chybách.“

Ani menší zaváhání ale nepřipravilo Liberecké o body. A to proto, že se hned rychle zvedli a dovedli zápas k tříbodovému vítězství. „Čekali jsme za začátku třetí třetiny tlak domácích, který přišel. Naštěstí jsme ho ustáli, naše uklidňující pátá branka byla zlomová a dotáhli jsme to do vítězného konce,“ potvrdil Pešán herní i psychickou sílu libereckých hokejistů.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře