Liberec vyhrál zaslouženě, uznal litvínovský trenér Radim Rulík

Radost hokejistů Litvínova. Foto: archiv HC Verva LitvínovRadost hokejistů Litvínova. Foto: archiv HC Verva Litvínov

Litvínov - Prestižní severočeské hokejové derby mezi týmy Litvínova a Liberce nemělo příliš dramatický a vyhrocený průběh, jak by se na souboj rivalů v extralize slušelo. Úřadující mistr z Litvínova totiž neoplývá zrovna ideální formou, naopak Bílí Tygři jsou ve výborném rozpoložení a jdou takříkajíc od vítězství k vítězství. Po výhře 5:2 v Litvínově si upevnili první místo v tabulce.

"Musím říci, že Liberec vyhrál naprosto zaslouženě,“ konstatoval litvínovský trenér Radim Rulík objektivně.

Charakterizoval dění na ledě bez emocí. „Soupeř byl prostě lepším týmem a měl lepší pohyb. My jsme se mu vyrovnali jen v určitých úsecích zápasu, ale v žádném případě jsme s nimi po šedesát minut nedokázali držet krok, proto jsme prohráli takto výrazným rozdílem."

Asistent trenéra Ondřej Weissmann uznal, že začátek Litvínovu nevyšel: „Bojovali jsme až od druhé třetiny, což na zvrat ve skóre nestačilo.“

Liberecký trenér Filip Pešán prožívá na střídačce pozitivní chvilky. Tým vyhrál devátý z deseti posledních zápasů. "Do utkání v Litvínově jsme vstoupili slušně, byli jsme silní na kotouči a vstřelili jsme branky po vypracovaných šancích. Situaci jsme si zkomplikovali v závěru druhé třetiny, kdy jsme nepochopitelně během krátkého časového úseku dostali dva góly po našich chybách.“

Ani menší zaváhání ale nepřipravilo Liberecké o body. A to proto, že se hned rychle zvedli a dovedli zápas k tříbodovému vítězství. „Čekali jsme za začátku třetí třetiny tlak domácích, který přišel. Naštěstí jsme ho ustáli, naše uklidňující pátá branka byla zlomová a dotáhli jsme to do vítězného konce,“ potvrdil Pešán herní i psychickou sílu libereckých hokejistů.

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

» Další zprávy z regionu Mostecko

Sever Čech trápí zápřednice. Zvýšený výskyt hlásí Chomutov a Most Sever Čech trápí zápřednice. Zvýšený výskyt hlásí Chomutov a Most
Smrt v přímém přenosu na sociální síti. Dívka zemřela při autonehodě Smrt v přímém přenosu na sociální síti. Dívka zemřela při autonehodě
Chci se prosadit v reprezentační dvacítce, říká litvínovský Kristian Reichel Chci se prosadit v reprezentační dvacítce, říká litvínovský Kristian Reichel

Urve Litvínov přímý postup do čtvrtfinále? Naposledy překvapil Kometu Brno Urve Litvínov přímý postup do čtvrtfinále? Naposledy překvapil Kometu Brno
Litvínov zradila koncovka, Olomouci nedal gól. Příště bude hájit třetí místo ve Zlíně Litvínov zradila koncovka, Olomouci nedal gól. Příště bude hájit třetí místo ve Zlíně
Dětští příznivci klaunománie měli zbraně, policie zasáhla Dětští příznivci klaunománie měli zbraně, policie zasáhla