Liberec vyhlíží Evropu! Chystá se na portugalskou Bragu

Archivní snímek. Foto: fcslovanliberec.cz
Archivní snímek. Foto: fcslovanliberec.cz

Liberec - Fotbalisté Slovanu Liberec vyřadili v předkolech Evropské ligy izraelskou Šmonu a chorvatský Hajduk Split. Postoupili tak do základní skupiny soutěže a mohou se těšit na šest skvělých zápasů. O postup do hlavní fáze soutěžil i další severočeský tým z Jablonce, ten ale v play-off vypadl s Ajaxem Amsterdam.

Reklama

Liberec se utká ve skupině s Bragou, Marseille a Groningenem. Jako první se střene právě s portugalskou Bragou, kterou ve čtvrtek 17. září přivítá doma na stadionu U  Nisy.

Na utkání se pochopitelně těší i trenér Slovanu Jindřich Trpišovský. "Moc se na ten zápas těším. Po nervech v play off, kdy nás každý gól mohl přibrzdit na cestě do skupiny, to bude něco jiného. Teď máme jistých šest zápasů. Nemusíme se bát inkasovaného gólu, nebude to tak svázané, jako když se hraje systémem doma venku," předesílá trenér před zápasem.

Braga dokonce hrála v roce 2011 finále Evropské ligy, ale kouč Slovanu se slavnějšího soupeře nebojí. "Tím svým tažením v roce 2011 jen dokázali, že jsou na úrovni top týmů, ale my už jsme předvedli, že jsme doma silní. Mám zprávy, že má být plný stadion a to je pro nás pozitivní. Bohužel Braga není v Česku tak známým soupeřem, o to je ale nebezpečnější. Hrají za ni šikovní Portugalci i Brazilci," prozrazuje Trpišovský.

Slovanu se momentálně daří, v SYNOT lize je druhý a úspěšné období by rád zopakoval i v základní skupině Evropské ligy. V předkolech vyhrál všechny čtyři zápasy, takže před startem základní skupiny může být v dobré náladě.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře