Liberec slaví postup v Evropské lize

Fotbalisté Slovanu uspěli, ilustrační foto. Foto: archiv FC Slovan LiberecFotbalisté Slovanu uspěli, ilustrační foto. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Liberec - Historický úspěch zaznamenali fotbalisté Slovanu Liberec, kteří si vítězstvím 2:1 v portugalském Estorilu zajistili postup do jarní fáze Evropské ligy.

V souběžně hraném utkání totiž Sevilla předčila Freiburg 2:0 a Slovan se tak umístil na druhém místě v základní skupině právě za klubem z Andalusie.

Liberec nebyl v posledních týdnech v ideální formě, zlomový zápas v Portugalsku ale zvládl. Severočeši prakticky nechybovali a poctivým taktickým výkonem došli k cennému vítězství. Již v 18. minutě poslal Slovan do vedení pohlednými nůžkami Josef Šural.

Liberec pak přestál několik šancí Estorilu a sám sázel na rychlé protiútoky. Jeden takový se povedl Michaelu Rabušicovi v 70. minutě. V závěru utkání měli Portugalci skutečně několik dobrých šancí na skórování. Nakonec stihli už ale pouze korigovat stav, když v 82. minutě snížil brazilský forvard Sebá. Více již Estoril nestihl a Liberec tak mohl oslavit největší pohárový úspěch v historii klubu.

Branky: 82. Couto Sebá (Babanco) – 18. Šural (Kováč), 70. Rabušic (Pavelka)

Karty: 63. Goebel Evandro (ETR) – 58. Rabušic (LIB), 88. Karišik (LIB) ---

GD Estoril Praia: Silva (C) (27. Ribeiro) – Mano, Pedro, Tavares (C), Babanco – Pedro Galvão, Amado, Gonçalves Filipe (62. Goebel Evandro) – Balboa, Lopes, Fernandes (62. Couto Sebá). Náhradníci: Ribeiro – dos Santos, Fernandes, Goebel Evandro, Couto Sebá, Garcia Carlitos, Vaz.

FC Slovan Liberec: Hroššo – Frýdek, Kováč (C), Karišik, Fleišman – Sackey (81. Hušek), Rybalka, Šural, Pavelka, Kalitvincev (71. Kolár) – Rabušic (90. Pimpara). Náhradníci: Kovář – Pimpara, Pokorný, Hušek, Kolár, Hadaščok, Douglas.

Rozhodčí: Özkahya – Satman, Yilmaz (všichni Turecko)