Liberec se posunul mimo sestupovou příčku. Snad se odpíchneme, říká Martin Sus

Martin Sus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Martin Sus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - FC Slovan Liberec vyhrál nad Zbrojovkou Brno 1:0 a dostal se na třetí příčku od konce tabulky, která by na konci sezóny znamenala záchranu v nejvyšší soutěži. „Věřím, že se od tohoto utkání odpíchneme,“ svěřil se po duelu Martin Sus.

Reklama

Nelitujete přece jen svého přestupu z Příbrami do Liberce? Tedy do týmu, který prochází těžkým obdobím.

Určitě ne. Změnu dresu beru jako posun v kariéře, i když se momentálně nacházíme v situaci, na kterou není Liberec zvyklý. Vždyť Slovan je i s ohledem na úspěšnost z minulých třinácti let možná třetím nebo čtvrtým nejlepším českým týmem v historické tabulce. Jsem tady tři měsíce a kluci mě vzali bez problémů mezi sebe. Všechno je v pohodě, až na dosavadní výsledky. Ale věřím, že se dostaneme výš.

Oddechli jste si hodně po výhře nad Brnem?

Samozřejmě. Byli jsme si vědomi, že jde do tuhého. Navíc po pohárovém selhání v Třinci, kde jsme prohráli 1:3, jsme se chtěli omluvit fanouškům. Ukázali jsme, že tým má sílu. Nebylo to moc o fotbale, ale ubojovali jsme tři body. Snad nám vítězství pomůže.

Slovan Liberec měl v nedávné době kvalitně obsazený post pravého obránce. Byli tady Theodor Gebre Selassie, po něm Ondřej Kušnír, následně nastupovali Vladimír Coufal nebo Jan Mudra. A nyní jste převzal štafetu vy.

To je fotbal, který je mým povoláním. Hraji na postu pravého beka a snažím se odvádět, co umím, abych Liberci pomohl. Je jedno, jestli hraje ten, nebo onen, hlavní je získávat body pro mužstvo. Ať už tam bude kdokoliv z nás tří, já, Coufal, či Mudra, musíme usilovat o vítězství. Jsem ale rád, že jsem absolvoval všechny dosavadní jarní zápasy.

Takže jste skoro nezastupitelný?

Kdepak. Takové označení je přehnané, nic neznamená a není na místě. Když jsem přišel, měl Honza Mudra čtyři žluté karty. Coufal marodil a začal se připravovat s týmem před čtrnácti dny. Dostal jsem šanci a doufám, že jsem ji chytil.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře