Liberec se postaral o senzaci, když vyhrál v Marseille!

Radost Vladimíra Coufala po vstřelené brance v Marseille. Foto: archiv FC Slovan Liberec
Radost Vladimíra Coufala po vstřelené brance v Marseille. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Marseille/Liberec - Tohle čekal málokdo. Nebo spíše vůbec nikdo. Ale fotbalisté Slovanu Liberec se ve čtvrtek večer postarali o prvotřídní senzaci, když vyhráli v utkání základní skupiny Evropské ligy na hřišti francouzského Olympique Marseille 1:0!

Reklama

Liberec si tak spravil chuť po úvodní domácí porážce v Evropské lize od Sportingu Braga (0:1) a dokonale vyloupil francouzskou půdu.

Přestože Marseille mělo v utkání drtivou herní převahu a nespočet šancí, z vítězství 1:0 se radoval liberecký Slovan.

Severočeši tak zamíchali tabulkou základní skupiny, protože se třemi body se hned začali "montovat" do postupové teorie. Tabulku vede s šesti body Braga, druhé je Marseille o skóre před Libercem a poslední Groningen.

"Jsem hrdý na všechny hráče a celý tým kolem. Vím, co za tím bylo a jaké štěstí jsme měli. Celý Liberec se za nás musel modlit, všichni naši blízcí asi byli někde v kostele, protože jsme opravdu měli obrovskou kliku. Na druhou stranu jsme pro to podle mě udělali absolutní maximum," říkal po utkání trenér Slovanu Jindřich Trpišovský.

Liberec se postaral o podobnou senzaci před dvěma lety, když ve 4. předkole EL vyhrál na hřišti favorizovaného Udinese Calcio 3:1. Zápas měl tehdy i podobný průběh s převahou italského soupeře, ale branky dával Liberec. "Tehdy jsem na Slovan koukal v televizi a říkal jsem si, kolik štěstí měl. Teď jsem si vzpomněl na slova kustoda Kuldy Ulihracha, který tři týdny po mém příchodu prohlásil, že toto mužstvo bude mít obrovskou sílu a že cítí stejnou náladu, jako za trenéra Šilhavého," dodal Trpišovský.

Jedinou branku v utkání vstřelil pohotovou střelou po zemi krajní obránce Vladimír Coufal. "Byl jsem v tak obrovské euforii, že kdyby byly dveře ze stadionu otevřené, proběhnu to až na cestu," komentoval svou gólovou situaci v pozápasovém hodnocení mladý zadák.

Přestože se Liberec ocital pod velkým náporem Marseille, udržel čisté konto. "Trenér nám říkal, že když přežijeme dvacet minut, mohlo by to dopadnout dobře. Ale když jsme se v sedmnácté minutě po sobě podívali s kolegou z obrany Davidem Hovorkou, mysleli si, že si na druhý poločas vezmeme do každé stulpny pět korun na kolotoč. Točili nás opravdu hrozně," vyprávěl Coufal.

Liberec ale přesto dokázal na hřišti favorita vyhrát a připsat si velmi cenné vítězství, které se řadí k největším v novodobé historii klubu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře